X


Kripto Para Piyasasında Düşüşler ve Yükselişler Yaşanıyor! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto para piyasasında düşüşler ve yükselişler yaşanıyor.
08:42
9 Aralık 2021
Kripto Para Piyasasında Düşüşler ve Yükselişler Yaşanıyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası zorlu bir dönemden geçmeye devam ediyor. Son zamanlarda ardı ardına gelen düşüşler kripto para birimlerini oldukça aşağıya çekti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün 50.000 doların üzerine yükseldi.

Bitcoin’deki bu fiyat artışı altcoin’lerin fiyatında da artışa neden oldu ancak BTC bu bölgede tutunamadı ve yeniden 50.000 doların altına geriledi. İşte kripto para piyasasında son durum.

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bir süredir 50.000 dolarlık kritik seviye için mücadele ediyordu. Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün yeni bir yükseliş trendi başlattı ve fiyatı 51.000 doların da üzerine çıkartmayı başardı.

Ancak, BTC bu bölgede tutunamadı ve gün içerisinde yeniden 50.000 doların altına kadar geriledi.

Öte yandan Bitcoin şu anda 49.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Dolayısıyla lider kripto para birimi Bitcoin yukarı yönlü bir artış başlatır ve 50.500 dolarlık direnci kırarsa yükselişine devam edebilir ve 52.000 dolar için kapıları açabilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.42’lik bir düşüşle 49.717 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Güncel Durum Ne?

Hemen hemen Bitcoin‘deki fiyat hareketlerine paralel olarak performans sergileyen altcoin’lerde de durum farklı değil. Bitcoin’deki yaşanan düşüşler altcoin’leri de oldukça fazla etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Ancak en büyük altcoin olan Ethereum, bu düşüşte en iyi performans gösteren altcoin‘lerin başında geldi.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), kripto para piyasasında yaşanan son düşüşten en hızlı toparlanan kripto para birimi oldu. Öyle ki Ethereum, büyük düşüşle birlikte 3.500 dolar seviyelerine kadar geriledi ancak 24 saat içerisinde yeniden 4.300 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Popüler kripto para biriminde ara ara küçük düşüşler yaşansa da Ethereum şu anda yükselişine devam ediyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 1’lik bir artışla 4.384 dolardan işlem görüyor.

İlk 10’daki diğer kripto para birimlerine baktığımızda ise Polkadot hariç diğer hepsi artış gösteriyor. Öyle ki Binance Coin son 24 saatte %5’lik bir artışla 604 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Öte yandan popüler altcoin Solana (SOL), son 24 saatte %1’lik bir artış kaydetti ve 191 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

İlk 10 içerisindeki diğer kripto para birimlerinde ise durum şu şekilde;

Cardano (ADA) +%0.15 1.38 Dolar, Ripple (XRP) +%4.58 0.85 Dolar,  Terra (LUNA) +%12 75 Dolar,  Polkadot (DOT) -%0.80 28.95 Dolar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI