Reklam

Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydettiği değer artışları ile birlikte yeniden 23.100 dolar seviyelerine ulaştı.
08:58
5 Ağustos 2022
Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Yaşandı?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün akşam saatlerinde 22.500 dolar seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydettiği değer artışları ile birlikte yeniden 23.080 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Çoğu altcoin, güne yükseliş ile başladı. Ethereum (ETH), 1.650 dolar seviyelerini aşarken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,12 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass tarafından paylaşılan güncel verilere göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 140 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Konsolide Olmaya Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde 22.500 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından günün erken saatlerinde yeniden 23.080 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, güne yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile başladı. Ethereum (ETH), 1.650 dolar seviyelerini aştı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,12 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca piyasa güne yükseliş ile başlarken Flow (FLOW) da güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı ve son 24 saatte %40’lık bir değer artışı kaydederek 2,68 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Coinglass’ın güncel verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 140 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 313 dolar, XRP 0,37 dolar, Cardano (ADA) 0,51 dolar, Solana (SOL) 39,9 ve Polkadot (DOT) 8,4 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca Flow (FLOW), Waves (WAVES), Zcash (ZEC), Trust Wallet Token (TWT) ve Synthetix (SNX) ise CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI