Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %10'a yakın bir değer artışı kaydeden Bitcoin (BTC), 23.000 dolar fiyat seviyelerini aştı.
07:47
28 Temmuz 2022
Fed Faiz Kararı Sonrası Piyasa Yükselişte! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün akşam saatlerinde yönünü yeniden yukarı çeviren ve yükseliş yönlü bir ivme yakalayan Bitcoin (BTC), %10’a yakın bir değer artışı kaydetti ve 23.135 dolar seviyelerini aştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 1.630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,1 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan piyasadaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 400 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 23.000 Dolar Seviyelerini Aştı

Son 24 saatte %10’a yakın bir değer artışı kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 23.500 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı ve ardından kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 23.135 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.630 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,1 trilyon dolara ulaştı.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 268 dolar, XRP 0,35 dolar, Cardano (ADA) 0,50 dolar, Solana (SOL) 39,5 dolar, Polkadot (DOT) 7,6 dolar ve Polygon (MATIC) ise 0,88 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan piyasadaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 400 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI