Kripto Para Piyasası Kırmızıya Büründü: Bitcoin, Kritik Destek Seviyelerine Geriledi!

51.000 dolar fiyat seviyelerinden 49.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, piyasaya aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum ise kaydettiği değer kayıplarının ardından 3.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
08:28
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Günün ilk saatlerinden bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, 49.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Ethereum ise, gerçekleştirdiği aşağı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 3.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

İçerik Rehberi

Bitcoin (BTC)

21 Aralık’tan bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte 45.000 dolar fiyat seviyelerinden 51.000 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, piyasaya yukarı yönlü bir ivme kazandı. Bitcoin, bu süreçte 48.000 dolar ile 52.000 dolar fiyat seviyelerine arasında bir süre volaitlitesi yüksek fiyat hareketleri kaydetti. Ancak günün erken saatlerinde aşağı yönlü bir ivme kazanarak 49.000 dolar fiyat seviyelerine kadar düşen lider kripto para birimi, bir kez daha 51.000 dolar direncinden reddedilerek kritik destek seviyelerine geriledi. Bitcoin, anlık olarak 48.600 dolar seviyelerine iğne atsa da kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 49.135 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da, lider kripto para birimine paralel olarak aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Ethereum, günün ilk saatlerinde kaydedilen bu değer kayıplarının ardından 4.000 dolardan sonraki kritik destek seviyesi olan 3.900 dolar fiyat bandına geriledi. Anlık olarak 3.800 dolar seviyelerine iğne atan Ethereum, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından da 3.920 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI