Kripto Para Piyasası Haftaya “Kırmızı” Başladı

Haftalardır hareketli olan kripto para piyasası bu haftayı kırmızı karşıladı…
11:41
6 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

2019 başından beri toparlanma gösteren kripto para piyasasının özellikle 2 Nisan itibariyle oldukça hareketli olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Piyasa bu hafta sonunu da aynı şekilde oldukça hareketli geçirdi ve haftaya düşüşlerle başladı.

Litecoin’de Büyük Düşüş

Coinmarketcap verilerine baktığımız zaman piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para içinde beşinci sırada yer alan Litecoin’in (LTC) son yirmi dört saat içinde %5,86 ‘lık bir düşüş sergilediğini görüyoruz. Litecoin ani bir ivme kazanarak 3 Mayıs’ta fiyatını 80 dolar seviyesinin üstüne çıkarmayı başarmıştı. Sonrasında 81.86 dolara kadar ulaşan Litecoin fiyatı hafta sonunda adeta bir düşü trendi izledi ve 72.40 dolara kadar geriledi.

Bunun yanında ilk on kripto para içinde Litecoin’i %4,96 düşüşle onuncu sırada yer alan Cardano (ADA) izledi. ADA da LTC gibi 3 Mayıs’ta güzel bir artış yaşayarak yatırımcısını sevindirmiş ve fiyatını 0.071 dolar seviyesine kadar taşımıştı. Ancak yine aynı Litecoin gibi hafta sonu düşüş trendine giren ADA yazının yayıma hazırlandığı sırada 0.063 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Bunun yanında Cardano, Bitcoin’in yüzleri gülümseten yükselişi yaşadığı 2 Nisan’da %16,94’lük bir artışla o dönemde dokuzuncu kripto para olma imkanını yakalamıştı.

Cosmos’da %8 Kayıp

Piyasa hacmi bakımından ilk yirmi kripto paraya baktığımızda 15. sırada yer alan Cosmos’un (ATOM) %8,39’luk düşüşle en çok değer kaybı yaşayan kripto para olduğunu görüyoruz. Cosmos’un fiyatı son yirmi dört saat içinde 5.02 seviyelerinden 4.53 dolar seviyelerine indi.

İlk Üç Ne Durumda?

Coinmarketcap sıralamasında ilk üçte yer alan kripto paralar da haftaya düşüşle başladı. Lider konumda yer alan Bitcoin son yirmi dört saat içinde yaklaşık olarak %2,11 düşüş yaşadı. Dün 5.859 dolar seviyesine kadar çıkan lider kripto para yazının yayıma hazırlandığı sırada 5.665 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Sıralamada ikinci durumda bulunan Ethereum, %1,88 düşüşle 160.58 dolar seviyesinden, üçüncü durumda yer alan Ripple ise %2,27 düşüşle 0.296 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI