Kraken, İki Yeni Kriptoyu Listelemeye Başladı

OMG ve PAXG Kraken’de listelenmeye başladı...
13:00
29 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre San Francisco merkezli kripto para birimi borsası Kraken, OmiseGO (OMG) ve PAX Gold (PAXG) token’larını listelemeye başladı.

Yeni Listelenmeler

28 Ekim’de Kraken’in paylaştığı resmi bir blog gönderisinde bugün itibariyle her iki kripto para biriminde alım-satım işlemlerine başlayabileceği belirtildi. Yapılan açıklamalara göre hem dolar gibi geleneksel para birimleriyle hem de Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleriyle işlemler yapılabilecek.

OmiseGO, Ethereum için finans odaklı bir ölçeklendirme ağı olarak karşımıza çıkıyor ve Ethereum tabanlı OMG token’ı tarafından destekleniyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada OmiseGo’nun toplam piyasa değeri 150 milyon dolar seviyesindeydi ve Coin360’tan alınan verilere göre, 24 saatte sergilediği %8.05 artışla 1.06 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Bunların yanında bu ayın başlarında OmiseGo, Evrensel Protokol Platformu UPT yardımcı programını ödeme işlem teknolojisine dahil etmek için bir Blockchain ve kripto para birimi odaklı şirket koalisyonu olan Evrensel Protokol İttifakına üye olduğunu açıkladı. OmiseGo bahsi geçen hamleyle paydaşların finansal hizmetler ve vergi tahsilatı için UP  kullanmasına izin vermeyi amaçlıyor.

Bir Ethereum ERC-20 token’ı olan PAXG’nin ise değeri fiziksel altının gerçek zamanlı piyasa değerine bağlı. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre ise yaklaşık olarak 1.498.37 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan Coin360’ın verilerine göre en büyük 12. kripto para borsası olan Kraken’in 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık olarak 170 milyon dolar bandında bulunuyor.

WebSockets Özel API

Daha önce bu haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi Kraken 24 Ekim’de yaptığı bir açıklama ile WebSockets özel Uygulama Program Arabirimi’ni (API) tüm Kraken müşterileri için kullanıma sunduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalarda göre WebSockets API sayesinde Kraken’in pazar verilerine erişmek ve işlem yapmak için yazılım uygulamaları oluşturan müşteriler artık çok daha hızlı ve verimli bir arayüze sahip olacağı belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar