reklamı kapat

Kraken Cosmos’u Listelemeye Başladı

BSV’nin listelerden kaldırılmasının ardından Kraken’e girmeyi başaran ilk kripto para Cosmos oldu…
13:00
22 Nisan 2019

Amerika merkezli kripto para borsası Kraken, Tendermint konsensüs protokolünü temel alan ve proof-of-stake algoritmalı Cosmos’u (ATOM) listeleyeceğini açıkladı. Cosmos işlemleri bugün başlayacak ve beş işlem çifti sunulacak: ATOM/USD, ATOM/EUR, ATOM/CAD, ATOM/BTC ve ATOM/ETH.

Kraken’in Cosmos’u listeleyeceğini açıklaması kripto paranın fiyatı üzerinde büyük bir etki yaratmamış gibi görünüyor. 24 saatlik hareketlere bakıldığında Cosmos’un yaklaşık olarak %18,45 düşüş yaşadığı görülüyor. Yazının yayıma hazırlandığı sırada ATOM, 4.39 dolardan işlem görüyordu.

Cosmos Hakkında

Finance Magnates’in haberine göre, Nisan 2017’de düzenlediği ICO ile yaklaşık olarak 17 milyon dolar toplayan Cosmos, ana ağını 13 Mart’ta başlattı ve ağın ilk bloğu oluşturuldu. Network’ün geliştiricileri Cosmos’u “Blockchain İnterneti” olarak tanımlıyor. Proje üzerine üç yıldır emek veren geliştiriciler ölçeklendirilebilir bir ekosistem yaratmayı hedefliyor. Cosmos ağıyla ilgili detaylı bilgilerden oluşan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan 20 Nisan’da araştırma şirketi Diar’ın yayımladığı bir rapora göre Cosmos, proof-of-stake algoritmasıyla çalışan kripto paralar içinde üçüncü sıraya yerleşti. EOS ve Dash, Cosmos’un önünde yer alırken Tezos, NEM ve Tron gibi daha eski kripto paralar geride kaldı.

Kraken’in Altcoin Adımları

Bunun yanında Kraken, BSV tartışmalarına katılan borsalar arasında yer almıştı. Amerika merkezli kripto borsası önce resmi Twitter hesabı üzerinden Bitcoin SV’nin listelerden kaldırılmasını isteyip istemediklerini kullanıcılarına sordu. Ardından %71 oyla BSV’nin listelerden kaldırılmasına karar verildi. Borsa 31 Mayıs itibariyle BSV ile ilgili tüm işlemleri sonlandıracağını açıkladı.

BSV’nin borsadan çıkarılmasının ardından Kraken’de listelenen ilk altcoin ATOM oldu. Borsa CEO’su Jesse Powell, mayıs ayında iki yeni kripto para daha listeleme amaçları olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun