Justin Sun’ın İstifası Sonrası Tron’u Kim Yönetecek?

Gizemli balinaların amacı ne? TRON yönetimi kime kalacak?
22:15
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron ağındaki işlemler EOS, ETH, XRP, NEO, LTC, ADA ve DASH’deki işlemleri geride bıraktı. Peki Justin Sun’ın istifası sonrasında topluluğa kim önderlik edecek? Gün içinde 0,08 dolara kadar yükselen TRX yazı hazırlandığı sırada 0,076 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Günlük işlem hacmi ise %83 oranında arttı.

Tron’u Kim Yönetecek?

17 Aralık’ta Justin Sun, Grenada DTÖ Elçisi olmak için TRON CEO‘luğundan istifa ettiğini duyurdu. Kripto girişimcisi ayrıca kendisiyle ilişkili “justinsuntron”, “BitTorrent” ve “µTorrent”in artık 27 süper temsilci tarafından yönetilmeye devam edileceğini açıkladı. TRON Vakfı da 25 Temmuz 2022’de feshedilecek.

“Coinmetrics’e göre TRX işlem sayısı EOS, ETH, XRP, NEO, LTC, ADA & DASH’den daha yüksek”.

Süper temsilciler, gelen ödülleri alırken blok oluşturma ve defter tutma gibi temel işlevleri sağlayarak TRON topluluğunu yönetmede önemli bir rol oynar. Tronscan’a göre, herhangi bir hesap süper temsilci adayı olmak için başvurabilir ve süper temsilci adaylarına oy verebilir. En çok oyu alan ilk 27 aday süper temsilci olacak

Son 24 saat içinde Whale Alerts, büyük miktarlarda TRX işlemi rapor ediyor. Son zamanlarda, yaklaşık 5.867.895 dolar değerinde 75.186.300 TRX, Binance’den gizemli bir cüzdana aktarıldı. En büyük açık kaynaklı blockchain’lerden birinin kontrolünü ele geçirme telaşı, Justin Sun‘ın istifasının ardından gerçekleşiyor.

TRX Fiyat Grafiği

Fiyat 8 Aralık tarihinden bugüne değin birçok kez düşen trend çizgisini test etti. Hatta bazı günler üzerine çıktığı da oldu. Örneğin 12 Aralık ve 16 Aralık tarihlerinde 0,084 dolarlık çizgi aşıldı. Ancak istifa haberinin gelmesiyle birlikte fiyat trend çizgisinin altına sarktı. Dün yapılan test de başarısız oldu ve kısa vadede 0,76 dolar seviyesi aşılmazsa daha derin bir dip oluşabilir. Ancak son 20 günlük hareke dikkate alındığında yeniden ufak çaplı da olsa yukarı yönlü ataklar denenebilir.

Güncel durumda hareketli ortalamaların tamamı kaybedildi, RSI dört saatlik grafikte nötr bölgenin altına sarkıyor. Fiyat aşırı satış bölgesine kadar gevşedi, buradan alım yapanların liderlik yarışı niyeti taşıyabileceğini zaten belirtmiştik. TRX eğer 0,074 seviyesinin altında kalıcı olursa sırasında 0,069 ve 0,056 diplerini ziyaret edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar