X

Jack Dorsey’nin Ödeme Şirketi Square, İsmini “Block” Olarak Değiştiriyor!

Ödeme şirketi Square, "Block" ismi ile yeniden markalanıyor.
08:56
2 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ödeme şirketi Square, şirketin resmi hesabından yaptığı bir paylaşım ile ismini “Block” olarak değiştireceğini duyurdu.

Square’in Yeni İsmi: Block

1 Aralık Çarşamba günü, Dorsey’nin finansal hizmetler firması Square Inc., Block Inc olarak yeniden markalandığını açıkladı. Sqaure, müzik akışı hizmeti Tidal’da yakın zamanda satın aldığı çoğunluk hissesine atıfta bulunarak Square’in finansal hizmetler şirketinin ötesinde bir yapı olduğunu kaydetti. Ek olarak ödeme şirketinin gerçekleştirdiği bu isim değişikliğinin de, 10 Aralık tarihinde resmiyet kazanacağı bildirildi.

Şirketin CEO’su Jack Dorsey’den, konuya ilişkin bir açıklama geldi:

“Block yeni bir isim. Ancak ekonomik güçlendirme amacımız aynı kalıyor. Nasıl büyüdüğümüz veya değiştiğimiz önemli değil, ekonomiye erişimi artırmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya devam edeceğiz.”

MicroStrategy‘nin CEO’su ve bir Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor, Dorsey’nin Twitter paylaşımına yaptığı yorumda “Tebrikler. İnsanlık blok blok ilerliyor.” ifadesini kullanarak Jack Dorsey’ye destek verdi.

Dorsey’nin Twitter İstifası Ne Anlama Geliyor?

Twitter kurucusu ve ödeme şirketi Square’in (yeni adıyla Block) CEO’su Jack Dorsey, birkaç gün önce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımında Twitter’daki görevinden istifa ettiğini açıkladı. Dorsey’nin istifasının kısa bir süre ardından ise Square, isim değişikliğine giderek “Block” olarak yeniden markalandı. Sosyal medyada Dorsey’nin, artık yalnızca blockchain ve kripto para alanındaki gelişmelere odaklanacağına yönelik birtakım yorumlamalar yapıldı.

Bitcoin savunucusu Jack Dorsey, daha önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile hiper enflasyon konusunda çeşitli uyarılar yaptı. Bitcoin hakkında defalarca olumlu fikirler paylaşan Dorsey, yakın bir zaman önce de Twitter’a Bitcoin ile bahşiş gönderebilme özelliğini getirdi. Bu bağlamda konuya ilişkin birçok uzman isim, Dorsey’nin yeni bir proje üzerinde çalıştığını iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar