reklamı kapat

İsviçreli Kripto Para Sektörü Lideri Sektörün Geleceğini Değerlendirdi

İsviçre Bitcoin Birliği kurucusu Luzius Meiesser kripto para yeniliklerinin stabil coin'leri ve menkul kıymet token'larını derinden etkileyeceğini ifade etti.
22:00
16 Ocak 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

İsviçre Bitcoin Birliği üyelerinden Luzius Meisser kripto para yeniliklerinin stabil coin’lere ve menkul kıymet token’larına yoğunlaşacağını ifade etti. Messier görüşlerini Cointelegraph’a verdiği röportajda dile getirdi.

Meisser bilgisayar uzmanı ve ekonomist aynı zamanda İsviçre Bitcoin Birliği kurucularından. İsviçre’de kripto para topluluğu tarafından iyi tanınan bir isim.

Meisser orta vadede kripto para sektörünün değişeceğine inanıyor ve bu değişim ICO’lardan başlayacak. ICO yatırımcılarının artık daha fazla hakkının olduğunu ifade eden Meisser, fonlama yapan yatırımcıların sadece para veren kimliğinin üzerine yeni özellikler de eklenmeye başladığını söyledi. Hakları daha iyi korunan yatırımcıların taleplerinin de artması bekleniyor, bu yüzden menkul kıymet token’larını gözlerine kestirebilirler. Ayrıca menkul kıymet token’ları ICO piyasasından çok daha fazla düzenlenmiş halde olacak bu da yatırımcının güveninin kazanmayı kolaylaştırabilir.

Meisser bazı stabil coin’leri ayrı tuttu ve merkezsiz mekanizmaya sahip coin’lerin yasa önünde menkul kıymet olarak görülmektense ödeme aracı olarak görülmesinin mantıklı olacağını belirtti. Meisser stabil coin’lerin Blockchain sektörünün temel yapı taşları olacağını düşünüyor.

Stabil coin’ler ortalama bir şirketin Blockchain’e değer katmasını sağlayacak araç olabilir. Çünkü eğer hisse senedi veya bono basarlarsa ABD Doları’na, Euro’ya karşı gelmiş oluyorlar. Hesaplarını BTC ya da ETH’ye göre yapmıyorlar.

İsviçre bankalarının risk sevmemesinden dolayı kripto paralardan uzak durduğu biliniyor. Meisser bazı yerel girişimlerin ve startup’ların bankacılık sorunlarına da yoğunlaştığının altını çizdi. Geçtiğimiz aylarda İsviçre merkezli startup SEBA kripto para sektöründeki firmalara bankacılık hizmeti sunmak için adım atmıştı. SEBA kripto paraların saklanması konundaki sorunlara çözüm getirmeyi amaçlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.