X


“IOTA Sizin Sayenizde Dünya Çapında Yaygınlaşacak”

IOTA vakfı kurucusu dışarıdan gelecek desteğin IOTA'yı ileriye taşıyacağını belirtti.
19:00
30 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

IOTA Vakfı kurucusu David Sonstebo verdiği demeçte birçok programlayıcıya ihtiyaç duyulduğunu çünkü kurumların IOTA üzerine çalışacak insan aradığını belirtti. IOTA’ya talebin artmasıyla birlikte 600’ün üzerinde kurumun IOTA ile ilgilendiğini dile getirdi.

Basit programlama ve IOTA bilgisiyle iyi yerlere gelinebileceğinin altını çizen Sonstebo, birçok projenin geliştirici bulamadığı için askıda kaldığını ifade etti. Sonstebo’ya göre IOTA’nın ve platformunun farklı amaçlarla kullanılabilmesi adına dışarıdan sistemli uyumlu araçların geliştirilmesi gerekiyor ancak dışarıdan bir katkı olmaması IOTA’nın aşması gereken en büyük engellerden bir tanesi. IOTA ekibinin kurumlar için Tinder benzeri bir uygulama geliştirerek uluslararası yaygınlaşmasının önünü açacaklarını belirten IOTA Vakfı kurucusu, bu sayede rekor seviyede kullanıcıya ulaşabileceklerini öngörüyor:

Şu anda kurumlar arası ortaklıkların gerçekleştirilebilmesi için bir yapı geliştiriyoruz. Bunu kurumların IOTA kullanarak birbirini bulmasına yardımcı olan Tinder gibi düşünebilirsiniz. Ancak malzeme içerisinde 3. taraftan gelecek geliştirmelere de ihtiyaç var. Bu yüzden programlama öğrenilmesini tavsiye ederim. Yapbozun son parçası da yerine oturduğunda tarihimizde görülmemiş bir yaygınlaşma yaşayacağız, yani bu “sizin” sayenizde gerçekleşecek. Projeler bu yolla uluslararası hale geliyor.

IOTA hakkındaki son haberlerde IOTA’nın donanım cüzdanı Ledger Nano S tarafından desteklenme çalışmalarında ilerleme kaydedildiği yer aldı. Daha önce yayımlanan plana göre önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yazılım geliştirmelerinin sonlanacağı belirtildi. Diğer yandan geçtiğimiz ay IOTA’nın ilk quorum tabanlı projesi görücüye çıkmıştı. Proje IOTA’nın kendine has Blockchain’i Tangle’a bir katman daha ekleyerek akıllı sözleşmelerin çalışmasına imkan sağlayacak.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar