IOTA Mağazalarda Ödeme Seçeneği Oluyor

IOTA ödeme hizmeti sunan bir uygulamaya eklendi.
22:00
21 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün Zuex uygulaması geliştirici ekibi resmi blog sayfasından IOTA (MIOTA) token’larını uygulamalarına ödeme seçeneği olarak eklediklerini duyurdu.

MIOTA Token’ları

Birkaç hafta içerisinde MIOTA sahipleri Apple Pay ve Samsung Pay sistemi kullanılan mağazalarda harcama yapabilecek. Zeux’un FCA’den onaylı lisansı bulunuyor. Şirket şu anda Avrupa içerisinde finansal hizmet sunmak adına hazırlıklarını sürdürüyor. 2020’de ABD’ye açılacak olan Zeux, kahve satıcılarından manavlara kadar yayılmayı amaçlıyor.

Zeux platformu aynı zamanda kripto para saklama ve yatırım fırsatı da sunuyor, fiat para birimleri ile de çalışıyor. IOTA kurucularından David Sonstebo Zeux ortaklığının IOTA’yı kitlelere ulaştırabileceğini ifade etti. Zeux CEO’su da aynı şekilde kripto paralar için köprü oluşturmanın heyecanını duyduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta Zeux Qtum’u da cephanesine eklemişti. Zeux’da şu anda BTC, Bitcoin SV, Ethereum, Qtum ve IOTA ödeme seçeneği olarak bulunuyor.

IOTA Ekosistemi

IOTA daha önce bir kripto para cüzdanıyla anlaşma sağlamıştı. Proje geliştiricileri otomobiller için kripto para cüzdanı geliştiriyor, ödemelerde de MIOTA kullanılması hedefleniyor. Arabalara eklenecek cüzdanlar IOTA’nın Blockchain’i Tangle ile uyumlu olacak ve benzin istasyonlarına yaklaştıklarında kendiliğinden etkileşime girecekler. Böylece ödemler otomatik ve hızlı bir şekilde tamamlanacak. Tangle küçük miktarda ödemeler için özellikle biçimlendirilmiş bir Blockchain. Nesnelerin interneti cihazları ve gerçek dünyadan veri toplayan cihazlarla uyumlu olması adına geliştiriliyor, bu ekosistem için MIOTA token’ları kullanılması planlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar