X


Internet Computer Coin Nasıl Alınır?

Internet Computer Coin Nasıl Alınır?
23:01
25 Temmuz 2021

ICP Coin, platformun yönetiminde kullanılan Internet Computer ağının yerel kripto para birimidir.

Internet Computer (ICP) Nedir?

Internet Computer (ICP), sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciridir. Bununla birlikte akıllı sözleşme hesaplamasını ve verilerini ölçekleyen, bunları web hızında çalıştıran, verimli işleyen, depolayan ve geliştiricilere güçlü yazılım çerçevesi sağlayan bir blok zinciri olan Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra üçüncü büyük blok zinciri yeniliğini temsil ediyor.

Internet Computer; tokenize hizmetler, pan-endüstri platformları, merkezsiz finansal sistemler ve geleneksel kurumsal sistemler ile devrim niteliğinde bir yeni projedir. ICP projesi, Ekim 2016’da Dominic Williams tarafından kuruldu ve kripto topluluğunda kayda değer bir ilgi gördü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DFINITY; Andreessen Horowitz, Polychain Capital, SV Angel, Aspect Ventures, Electric Capital, ZeroEx, Scalar Capital ve Multicoin Capital gibi katkıda bulunanlardan ve birkaç önemli erken Ethereum destekçisinden toplamda 121 milyon dolar topladı. 2018 yılında 50.000’den fazla kayıtlı katılımcı, bir airdropta ICP Coin’i aldı.

18 Aralık 2020’de DFINITY, Internet Computer ana ağını piyasaya sürdü. 10 Mayıs 2021’de DFINITY, son adımında Internet Computer’ı kamuya açık hale getirdi. Bu önemli dönüm noktası, internetin artık merkezsiz bir küresel bilgisayar olarak işlev gördüğü anlamına gelir. Internet Computer’ın tüm kaynak kodunun kamuya açık hale getirilmesi ve on binlerce topluluk üyesinin ağı yönetimesine izin veren ICP Coin, platformun yerel kripto para birimidir. Internet Computer’ın amacı, halka açık interneti genişletmek ve aynı zamanda dünyanın bilgi işlem platformunu oluşturmaktır.

ICP Coin Nereden Alınır?

ICP Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. ICP Coin; Binance platformunda ICP/BTC, ICP/BNB, ICP/BUSD, ICP/EUR, ICP/RUB ve ICP/USDT paritelerinde işlem görüyor. ICP Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 41.54 dolardan alım satım işlemi görüyor.

ICP satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen altı pariteden de ICP Coin satın alabilirsiniz. ICP/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. ICP/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından ICP Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar