X

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisinden “Acil Regülasyon” Çağrısı!

Üst düzey bir İngiltere Merkez Bankası yetkilisi, "acil regülasyon" çağrısında bulunarak potansiyel risklerden bahsetti.
19:15
13 Ekim 2021

İngiltere Merkez Bankası (BoE: Bank of England) Finansal İstikrardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini icra eden Sir Jonathan Stephen Cunliffe, katıldığı bir konferansta regülatörlerin, kripto para birimlerini düzenleyici yasaların çıkarılması konusunda hızlı bir çalışma yapması gerektiğini dile getirdi.

Cunliffe’dan “Acil Regülasyon” Çağrısı

Kripto para birimlerinin finansal istikrara tehdit oluşturabileceğini ifade eden üst düzey yetkili, regülasyonların bu riski azaltabileceğini söyledi. Cunliffe’a göre düzenleyici yasaların hızlı bir şekilde tamamlanması, ülkenin finansal istikrarına yönelik oluşan riskleri uzun vadede ortadan kaldırabilir.

İngiltere Merkez Bankası Finansal İstikrardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini icra eden Cunliffe, kripto para piyasasına düzenleyici bir çerçeve oluşturmanın, potansiyel mali faydalıları da geliştirebileceğini düşünüyor. Üst düzey yetkili, regülasyon konusunun bir hayli acil olduğunu ve düzenleyici yasaların bir an önce yapılması adına çok hızlı çalışmaların yapılması gerektiğini sözlerine ekliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İngiltere Merkez Bankası Kripto Paralara Karşı Uyardı! Temkinli Olun

Geçmişteki Açıklamalar

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andew Bailey de, birçok kez kripto paralara ilişkin oldukça olumsuz açıklamalar yaptı. Kripto varlıklara gösterilen büyük ilginin altını çizen Bailey, bu dijital varlıkların tehlikeli olduğunu dile getirdi:

“Kripto paralar konusunda kuşkuluyum. Çünkü açıkçası bu varlıklar son derece tehlikeli. Orada büyük bir heyecan ve heves var.”

Baily, ödemelerde kullanılan varlıkların istikrarlı bir değere sahip olması gerektiğini ifade ederek, kripto paraların kalıcı olamayacağını ve ödemelerde kullanılamayacağını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar