f İki Dev Şirketten Tarihi Anlaşma: Ledger Live ve PayPal Entegrasyonu › COINTURK

İki Dev Şirketten Tarihi Anlaşma: Ledger Live ve PayPal Entegrasyonu

Özet

  • Donanım cüzdanı üreticisi Ledger, PayPal ile işbirliği yaparak Ledger Live yazılımına entegrasyon sağladı.

  • Bu ortaklık; Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto varlıklarını doğrulanmış PayPal hesaplarıyla direkt olarak Ledger Live üzerinden satın almalarını kolaylaştırıyor.

  • Kullanıcılar, Ledger Live aracılığıyla PayPal ile kripto varlık satın aldıklarında, varlıkların anında cüzdanlarına gönderildiği vurgulanıyor.

  • Piyasaya Etkisi: Pozitif
17:05
16 Ağustos 2023

İki şirketin 16 Ağustos’ta yaptığı ortak duyuruya göre donanım cüzdanı üreticisi Ledger, Ledger Live yazılımını PayPal ile entegre etti. Entegrasyon doğrulanmış PayPal hesaplarına sahip ABD sakinlerinin Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın almalarına olanak tanıyor ve doğrudan Ledger Live üzerinden ekstra doğrulama olmaksızın yapılabileceği belirtiliyor.

Ortaklık Detayları Açıklandı

Ledger Live daha önce kullanıcıların MoonPay, Transak, Ramp, Simplex, Loopipay ve Mercuryo ortakları aracılığıyla kripto varlık satın almalarına izin veriyordu. PayPal bu listeye eklenen en yeni üye oldu. Duyuruda bir kullanıcı Ledger Live aracılığıyla PayPal üzerinden kripto varlık satın aldığında varlığın anında kullanıcının cüzdanına gönderildiği ve kullanıcı tarafından herhangi bir “para çekme” işleminin başlatılmasına gerek olmadığı belirtildi.

Ledger’ın ödün vermeyen güvenliğini PayPal’ın korumalı ödeme teknolojisindeki liderliğiyle birleştirerek kullanıcı kripto işlemleri için sorunsuz bir platform oluşturmaya yardımcı oluyoruz. Ledger kripto dünyasını basitleştirmeye PayPal ise para hareketlerini mümkün olduğunca basit, güvenilir ve uygun fiyatlı hale getirmeye kararlıdır.”

Ledger ve PayPal’ın Kripto Sektöründe Yeri

Ledger, 2016’dan bu yana 3 milyondan fazla Ledger Nano S donanım cüzdanı sattığını ve bunun da kendisini en iyi donanım cüzdanı üreticilerinden biri haline getirdiğini iddia ediyor. Mayıs ayında kullanıcılar arasında kafa karışıklığına yol açan gizli bir kurtarma ifadesi depolama hizmeti başlattığında bazı tartışmalara maruz kaldı. Ekip daha sonra cüzdanlarının nasıl çalıştığını açıklayarak eleştirileri azaltmaya çalıştı.

PayPal 7 Ağustos’ta PYUSD adında bir stablecoin başlattığını duyurdu, ancak 15 Ağustos tarihli duyuruda PYUSD henüz Ledger Live’da mevcut olacak coinlerden biri olarak listelenmiyor. PayPal son zamanlarda kripto sektöründe attığı adımlarla dikkat çekiyor. İlk olarak 2020’nin sonlarında ABD’de kripto varlık alım satım hizmetleri vermeye başlayan şirket son olarak yasal regülasyonların gözden geçirilmesi için Birleşik Krallık’ta kripto hizmetlerine ara verdi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI