X


ICON Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı

ICON alan adı sağlayıcısı Partal Network ile ortaklık kurdu.
19:00
5 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ICON (ICX) Vakfı alan adı sağlayıcısı Portal Network ile ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Portal Network yarattığı çözümlerle kullanıcılarının Blockchain’ine ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Ortaklık iki platformun da ICONick adı verilen alan adı hizmetlerinin ICON Blockchain’i üzerine inşa edilebilmesini sağlayacak. Şirket tarafından yapılan duyuruda akıllı sözleşmelerin bu sayede anlam ifade eden internet sitesi isimlere dönüştürülebileceği ifade edildi. Kullanıcılar örneğin “adsoyad.icon” biçiminde merkezsiz ağ isimlerine sahip olabilecek. ICONick aynı zamanda borsalar, tarayıcı eklentileri ve daha fazlası için kullanılabilecek.

ICON Vakfı cüzdan isimlerinin insanlar tarafından anlaşılabilir hale gelmesinin yaygınlaşma adına önemli bir adım olduğunun altını çizdi. ICONick özelliğinin ICON platformuna eklenmesi teknolojiye aşina olmayan potansiyel kullanıcıların da Blockchain teknolojisiyle tanışmasına vesile olabilir.

Birkaç gün önce ICON Vakfı ortaklarından bir tanesi theloop’un marka ismini ICONLOOP olarak değiştirmişti. Güney Kore pazarında paya sahip ICONLOOP’un yeniden adlandırılması Güney Kore’de ICON’ın bilinirliğini artıracak. ICONLOOP daha çok kişisel ve kurum gizliliklerini Blockchain üzerinde korumaya odaklanacak.

ICON Haziran ayında başarılı bir şekilde ana ağına geçiş yapmıştı. ICON ilk olarak Ethereum tabanında geliştiriliyordu. 42 milyon dolarlık ICO’sundan sonra ICON’dan beklentiler yükselmişti. Son zamanlarda devam eden ayı sezonunda kimi zaman ICX token’ı beklenmedik çıkışlar yaşadı ve yatırımcısının yüzünü güldürdü. ICX bu yazının yazıldığı sıralarda 316 milyon dolar piyasa değerine sahip ve 0,81 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER