reklamı kapat

ICO’lara Ne Oldu?

Bir zamanlar kripto para piyasasını kasıp kavuran ICO’lara ne oldu?
10:00
26 Mayıs 2019

Kripto para piyasası bir zamanlar ICO çılgınlığıyla yatıp kalkıyordu. Ancak uzun süren ayı sezonunun etkisini hissettirmesiyle ICO’lar eski cazibesini kaybetmişti. Şimdi ise ICO sektörü yatırımcı kanadında oluşan olumlu hava sebebiyle tekrar yükselişe geçti. Token derecelendirme platformu ICObench’in raporuna göre bunun sebebi yaşanmakta olan kripto para rallisi.

ICO’lara Yatırılan Fonlar

Rapora göre ICO’ların başarı oranı yükseldi ve bu, projelerin kalitesinde yaşanan artışı yansıtıyor. 21 Mayıs’a kadar ICO’lara yatırılan fonların %85’i yüksek bir puana (3-3,5) sahip projelere gitti. Nisan ayında bu oran %68’di.

ICObench verilerine göre yayımlanan projelerin sayısı 5.512’ye ulaştı. Şu sıralar 287 ICO devam ediyor, 140 token satışının tarihi ise yaklaşıyor. Elbette Bitfinex’in 1 milyar dolarlık IEO’su mayıs ayında toplanan toplam yatırımı arşa (1,075 dolara) çıkardı.

IEO’lar

IEO’ların yeni nesil ICO’lar olduğu söylenebilir. Kelime anlamı itibariyle ICO ilk coin arzı, IEO ilk borsa arzı anlamına geliyor. Bir IEO’da merkezi bir kripto para borsası satışı yürütüyor, yani bir nevi aracı işlevi görüyor. IEO füryası Binance’in Launchpad platformuyla başladı.

Rapora göre Bitfinex dışında Economi ve Poseidon IEO’ları sırasıyla 10,5 ve 2,4 milyon dolar yatırım topladı. Yine Bitfinex’i hariç tutarsak, bu ay top 5 IEO’nun topladığı yatırım miktarı yaklaşık 15,5 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Son olarak, Bitfinex’in düzenlediği IEO sebebiyle toplanan yatırım bakımından bu yılın en verimli ayı şimdiden mayıs oldu.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun