reklamı kapat

Huobi Token Nasıl Satın Alınır?

Huobi borsanın kripto parası Huobi Token nedir?
22:44
24 Ağustos 2020

Huobi Token (HT), adından da anlaşılabileceği üzere dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsalarından birisi olan Huobi’nin kendi kripto para birimidir. Toplam piyasa değerine göre en büyük 22. kripto para birimi konumunda olan HT’nin, Binance sonrasında en büyük borsa token’ı olduğu görülüyor. HT Token kullanıcıları ve yatırımcıları Huobi kripto para borsasında ek avantajlara ve özel çekilişlere katılım hakkı elde ediyor.

Dönemsel olarak yapılan geri alım programları ve diğer kripto para birimlerinin Huobi üzerinde listelenmesi hem HT Token hem de HT Token yatırımcıları için önemli bir yükseliş kaynağı olarak biliniyor.  Peki böylesine hızlı yükseliş elde eden HT Token nedir, HT Token satın almak için ne yapmak gerekiyor ve HT Token nasıl satın alınır?

Huobi Token Nedir?

Huobi Token, 2013 yılında piyasaya giriş yapan Huobi kripto para borsasının platform içi token’ıdır. Toplamda 500 milyon arza sahip olan HT ise Ocak 2018 tarihinde piyasaya sürüldü. Huobi bunun için o dönemin popüler trendlerinden olan ICO yoluna başvurmadı ve direkt olarak halka açık satış gerçekleştirdi.

300 milyon HT ilk yılında dağıtılırken geri kalan 100 milyon HT çeşitli yarışmalara ve etkinliklere katılan kullanıcılara ayrıldı. 500 milyonun geri kalan 100 milyonluk kısmı ise Huobi ekibi ve HT Token geliştiricileri için ayrıldı. Ancak ekip bunu istediği an satamıyor ve bununla beraber satış baskısı da engellenmiş oluyor. HT Token ekibinin satış yapması için her yıl maksimum 25 milyon HT satış kuralına uyması gerekiyor.


HT Token için de aynı Binance’in Binance Coin’i gibi belirli dönemlerde token yakma işlemi gerçekleştiriliyor. Huobi, her çeyrek dönemde elde ettiği gelirin bir kısmını HT yakma işlemlerine ayırıyor ve HT Token satın alımı yaparak bunu aslında toplam arzdan silerek fiyatı yükseltiyor.

HT Token kullanıcıları bu sayede hem devamlı fiyat artış potansiyeline sahipken hem de HT yatırımı ile beraber borsada ek avantajlara, komisyon indirimlerine ve özel satışlara dahil olma imkanı buluyor.

HT Token Nereden Alınır?

HT Token nasıl alınır veya nereden alınır sorusunun cevabı tahmin edilebileceği gibi Huobi olarak gözüküyor. Kripto para borsasının kendi token’ı olan HT, direkt olarak Huobi‘den satın alınabilmekte. Huobi henüz Türk Lirası desteğine sahip olmadığı için HT Token satın almak için farklı kripto para işlem çiftlerini kullanmak gerekiyor.

Huobi Token Satın Al

Huobi üzerinden HT Token satın almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • HT Token almak için ilk olarak Huobi’ye Tether (USDT), Bitcoin (BTC) veya Huobi USD (HUSD) atmanız gerekiyor.
  • Yatırma işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan Spot İşlemler bölümüne girip Borsa sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda daha fazla likiditeye sahip olduğu ve çok kullanıldığı için USDT paritesii seçin  ve altta çıkan HT’ye tıklayın.

  • Bunun devamında alım yapmak istediğiniz HT miktarını seçin ve sol altta yer alan SATIN ALHTsekmesine tıklayın.
  • Böylece HT alış emriniz piyasaya girilmiş olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.