X

Huobi, Çin’de Sunduğu Kaldıraç Oranlarını 125 Kattan 5 Kata İndirdi!

Yapılan son açıklamalara göre Huobi, Çinli kullanıcılarına sunulan kaldıraç oranlarını aşağı çekti, yeni kullanıcılar ise hiç kaldıraç kullanamayacak.
19:23
16 Haziran 2021

Elde edilen son bilgilere göre en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi, atılan olumsuz adımların ardından Çinli kullanıcılara sunulan kaldıraç oranlarını aşağı çekti.

Kaldıraç Oranları Düşürüldü

Çin’in en popüler Bitcoin borsalarından biri olan Huobi’nin, Çin’in kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici baskısının ardından mevcut kullanıcılar için maksimum kaldıraç izinlerini 125 kattan 5 kata indirdiği açıklandı. Platforma kaydolan yeni kullanıcılar ise hiçbir şekilde kaldıraç kullanamayacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kaldıraçlı işlemler, yatırımcıların büyük miktarda para ödünç almalarına ve bunları kârları artırabilecek bir pozisyona eklemelerine olanak tanıyor. Ancak her ne kadar kaldıraçlı işlemlerde kazanç oranları yüksek olsa da kayıp oranlarının da aynı oranda büyük oldukları ifade edilebilir.

Dolayısıyla çeşitli borsalarda yer alan kaldıraçlı işlemler profesyonel yatırımcılar için güzel bir kar getirebilirken, henüz yeni olan yatırımcıların çok büyük kayıplar yaşamasına sebep olabilir. Çünkü yüksek kaldıraç ile yapılan işlemlerde tüm yatırımın yok olması ile karşılaşılabilir. Bu sebeplerle dünyanın dört bir yanındaki borsa düzenleme kurumları, bireysel yatırımcıların büyük veya gereksiz riskler almasını en aza indirmeye çalışıyor. Huobi’nin hareketinin arkasındaki etken de bu olabilir.

Çin ve Kripto Para Birimleri

Geçen ay Çin, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası için baskısını arttırdı. Pekin kısa süre önce madencilerin, ABD gibi daha güvenli yerlere göçünü tetikleyen Bitcoin işlemleri ve madenciliği konusunda ciddi bir baskı yapılması çağrısında bulundu.

Çin’in bu hamlesi Bitcoin ve kripto para birimlerinin yaşadığı son düşüşün arkasındaki birkaç etkenden biri oldu. Bu açıklamalar sonrasında ise BTC fiyatı 30.000 dolar bandına kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar