X


Huobi, ABD’li Kullanıcıların Hesaplarını Donduruyor!

Huobi Global, ABD'li kullanıcıların hesaplarını tamamen donduracak.
19:00
2 Kasım 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Singapur merkezli Huobi, ABD tarafından uygulanan regülasyonların en güncel kurbanı oldu.

Kullanıcı sözleşmesini ihlal ettiği gerekçesiyle ABD içerisindeki kullanıcıların hesaplarını dondurmaya başlayan Huobi, yeni yayınladığı bir bildiriye göre Kasım ayı ortasına kadar bütün ABD’li kullanıcıların hesaplarını dondurmuş olacak. 13 Kasım son tarih olarak belirlendi ve bu tarihten sonra ABD’li kullanıcıların hesapları kullanılamayacak.

Kripto Para Regüllasyonlarının Gri Bölgesi

ABD, finansal teknolojiler konusunda dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olsa da, konu kripto para birimlerine geldiğinde oldukça karmaşık ve bazılarına göre ‘gerici’ regülasyonlara sahip ülkelerin başında geliyor. Avrupa ve Asya içerisinde Japonya vb. birçok ülke somut regülasyonlar ile kripto para sektörüne yön vermeye başlasa da, ABD içerisindeki bu eksiklik sektörü de kötü etkilemekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Huobi’nin kendi sitesinde yayınlanan bildiriye göre, kullanıcılar 13 Kasım tarihine kadar hesaplarındaki kripto para fonlarını başka cüzdanlara aktarabilecek veya isterlerse bunu itibari para olarak çekebilecek. Buna ek olarak Huobi Point Card’lar da herhangi bir ücret talebi olmadan iade edilebilecek. Huobi ilk başından beri kullanıcı sözleşmesinde ABD içerisindeki kullanıcıların erişimine kapalı olduğunu vurgulasa da, VPN veya benzer hizmetlerle açılan hesaplar borsanın ABD’li regülatörler tarafından uyarılmasına sebep oldu.

Buna rağmen Huobi bir piyasadan tamamen çıkarken, Türkiye ile aslında yeni bir piyasaya girmiş oldu. Huobi Global geçtiğimiz günlerde Türkiye ile ilgili stratejilerini ve TL listeleme planlarını duyurmuştu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar