reklamı kapat

Grayscale’in Bitcoin Varlıklarının Değeri 3 Milyar Doları Geçti!

Grayscale'in kripto para fonları genişlemeye devam ediyor.
18:00
20 Mayıs 2020

Kripto para sektörünün en ünlü dijital varlık yönetim ve depolama fonlarından birisi olan Grayscale, bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi inanılmaz bir büyüme kaydetti ve kurumsal yatırımcıların sektöre ne denli ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Grayscale’in yönetimi altındaki varlıkların rekor üzerine rekor kırması, firmanın bir açıklama yapmasına yol açtı.

Grayscale 19 Mayıs tarihinde yayınladığı gönderisinde 2019 yılının Mayıs ayına kıyasla yönettikleri Bitcoin ve kripto para varlıklarının %80 arttığını ve 3,8 milyar doların bile üzerine çıktığını ifade etti. Geçtiğimiz sene bu miktar 2,1 milyar dolar seviyelerinde yer alıyordu.

Grayscale’in Bitcoin Fonu Rekora Koşuyor

Grayscale tarafından yapılan açıklamada detaylı olarak hangi fonun ne kadar büyüme elde ettiği de beyan edildi. Grayscale’in Bitcoin yatırım fonu geçtiğimiz yılın 1,9 milyar dolarlık bakiyesine kıyasla %76 artış elde ederek 3,36 milyar dolara kadar çıktı. Grayscale’in yönetimi altındaki toplam fonların değerinin rekor kırmasının en büyük sebebi BTC olsa da bunun tek sebep olmadığı görülüyor.

Grayscale Ethereum Tröst fonunun da ciddi bir artış elde ettiği ve 289 milyon dolara ulaştığı görülüyor. Bunun hemen arkasında ise Grayscale Ethereum Classic (ETC) Tröst fonu yer alıyor ve bunun 73 milyon dolarlık değere sahip olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.