reklamı kapat

Grayscale Kripto Fonlarında 11 Günde Rekor Artış!

Bitcon’in ve altcoin’lerin artışa geçmesiyle Grayscale’in kripto para fonlarında 11 günde çok büyük bir artış yaşandı. 
10:03
29 Temmuz 2020

Kripto fon yöneticisi Grayscale Investments, yönetimi altındaki varlıkları iki haftadan daha kısa bir süre içinde 1 milyar dolar daha artırmayı başardı.

28 Temmuz’da Grayscale’in Twitter hesabında paylaşılan bir güncellemeye göre, yatırım şirketinin şu anda yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 5.1 milyar dolar var. Fonlar çoğunlukla Grayscale’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) trust ürünlerinde ve şirketin büyük dijital sermaye fonunda tutuluyor. Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Horizen (ZEN), Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), XRP ve Zcash’te (ZEC) ise daha küçük yatırımlar bulunuyor. Hangi kripto para biriminde ne kadar yatırım olduğunu yazının sonundaki tablodan görebilirsiniz.

11 Günde 1 Milyar Dolar

Yapılan açıklamalara göre Grayscale’in yönetimi altındaki varlıkların 1 milyar dolarlık artışı yalnızca 11 günde gerçekleşti. Firma bu kısa süre içinde Bitcoin Cash trust ürününe 6.8 milyon dolar, BTC trust ürününe 782 milyon dolar, ETH’ye 174 milyon dolar, ETC’ye 12.7 milyon dolar ve LTC’ye de 6.7 milyon dolar ekstra varlık ekledi. Firmada yatırımı düşen tek kripto trust ürünü 600.000 dolardan 500.000 dolara gerileyen XLM oldu.

Yatırım firmasının şu anda yönetimi altındaki varlıklarda Bitcoin için 4.3 milyar doları olmasına rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yapılan görüşmeler, Grayscale‘in 19 Haziran’dan bu yana herhangi bir kripto para birimini satın almadığını gösteriyor. Firma özellikle blok ödülü yarılanması sonrasında madencilerin blok üretebileceğinden daha hızlı Bitcoin satın alıyordu.

Bununla birlikte, Grayscale’in 2019’un üçüncü çeyreği itibariyle yayınladığı rapora göre, şirketin BTC trust’ına bu çeyrekte yapılan girişlerin % 80’i, yakın zamanda madencilikle çıkarılan değil zaten dolaşımda olan Bitcoin’lerden geldi.

OTC Piyasaları

Bunların yanında 17 Temmuz’da yapılan açıklamalara göre, ABD’deki Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu, Grayscale’in Bitcoin Cash Trust ve Litecoin Trust hisselerinin OTC piyasalarında işlem görmeye hazır olduğunu doğruladı. İki hisse senedi yakında BCHG ve LTCN sembolleri altında kamu işlemleri için hazır olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.