reklamı kapat

Gemini Chicago’da Ofis Açıyor

Coinbase Chicago borsasını kapatmıştı. Yerini Gemini alıyor...
15:00
28 Haziran 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Amerika merkezli kripto para borsası Gemini, Coinbase’in Chicago ofisi kapanmadan önce borsada çalışan 5 mühendisin işe alındığını duyurdu.

Mühendislik Merkezi

Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini, Chicago’ya açılma planlarını Tyler Winklevoss’un resmi Twitter hesabı üzerinden kamuoyuyla paylaştı. Açılışın planlandığı tarihle ilgiliyse herhangi bir bilgi verilmedi.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre, ofisin odağı teknoloji olacak. Ofis, şirketin profesyonel ve ticari hizmetlerini desteklemeye ve yeni ürünler üretmeye odaklanan bir “mühendislik merkezi” gibi çalışacak.

Tyler Winklevoss Chicago için “dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri ve bizim doğamıza çok uygun bir yer” açıklamasını yaptı.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre şirket, kullanıcılarının işlem yapabileceği daha fazla kripto parayı platforma ekleme konusunda da çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Öte yandan şirketin New York’ta genel merkezi ve Portland’da ofisi olmak üzere iki şubesi bulunuyor. Dolayısıyla Chicago’da açılacak ofis üçüncü şube olacak. Şu anda farklı lokasyonlarda toplamda 200 kişi Gemini için çalışıyor.

Coinbase ve Gemini

Her ne kadar Tyler Winklevoss Chicago’nun kendileri için çok uygun olduğunu düşünse de dünyanın en kripto para büyük borsalarından olan Coinbase Nisan ayında Chicago ofisini kapattığını açıkladı. Coinbase bu süreçte 30 çalışanı işten çıkardı. Diğer çalışanlar ise farklı ofislere ya da uzaktan çalışmaya yönlendirildi. Konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ancak Gemini, Coinbase’in başaramadığını başarabileceğini düşünüyor. Hatta Winklevoss ikizlerinin borsası Coinbase’in Chicago ofisinde daha önce çalışan 5 mühendisi işe alacak kadar da ileri gitti. Tyler Winklevoss oluşturulan yeni ekibin piyasalar konusunda derin bir uzmanlığa sahip olduğunu ifade ediyor.

LinkedIn’da yapılan güncellemelere göre Gemini’nin yeni mühendislik ekibinde ürün yöneticisi olarak kripto para sektörüne girmeden önce yaklaşık on yıl sermaye piyasası yazılım firması Connamara Sistemi’nde çalışan Andrew Page yer alacak.

Kaynak: Financemagnates

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.