X


Geçtiğimiz Ay Twitter’da Gündem Olan 5 Kripto Para

Twitter'da gündem olan o kripto paralar.
22:00
1 Haziran 2021

Twitter, son dönemde tüm sektörlerde olduğu gibi kripto para sektöründe de bir güç merkezi haline geldi. Şaka coin’ler, ciddi ve büyük sermayeli projeler Twitter’da konuşlanan kripto topluluğunun ilgi odağı oldu.

Twitter hacimlerindeki artış, her zaman fiyat artışını tetiklemese de ilgili projenin dikkat çekmesini sağlıyor. Mayıs ayında Twitter etkinliği açısından en büyük harekete imza atan beş kripto parayı inceleme altına alalım. Vortecs raporu, mayıs ayında en çok bahsedilen beş kripto parayı işaret etti.

Telcoin (TEL)

2 ila 5 mayıs tarihleri arasında 0.01 dolardan 0.05 dolara yükselen TEL, büyük bir fiyat sıçraması gerçekleştirdiği sırada Twitter’da bahsedilme oranı oldukça arttı. Bir günden kısa bir süre içerisinde %400 artış kaydeden TEL, Twitter hacimlerinde %300’lük artışa imza atmayı başardı. Genel kıyaslamada son 30 gün içerisinde Telcoin, ABD dolarına karşı %189 veya Bitcoin’e karşı %345 artış yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Polygon (MATIC)

MATIC ve onu takip eden Twitter topluluğu mayıs ayında dikkat çekici rakamlara ulaştı. MATIC’in çok sayıda olumlu gelişmesi ve alım satım hacimlerindeki artış popüler kripto parayı Twitter’ın en çok konuşulanları arasında sokmayı başardı. MATIC bir aylık sürede ABD doları karşısında %125 ve BTC karşısın %248 değer kazandı.

iExec (RLC)

iExec’in yerel token’ı RLC, mayıs ayında Twitter hacimlerinde en büyük kazanç sağlayan kripto paralardan biriydi. Ancak buna rağmen fiyat artışı bir miktar az bir artış gördü. RLC bir aylık süreçte ABD dolarına karşı %60 ve Bitcoin’e karşı %148 değer kazandı. RLC’nin vortecs skoru 9 mayıs tarihinde büyük ölçüde tarafsızken rallinin başlamasıyla yön yukarı kaydı. RLC’nin mayıs ayında Twitter hacmindeki artış %711.

Solana (SOL)

Solana’nın bir önceki aya göre mayıs ayında Twitter hacmi dört kattan fazla yükseldi. SOL’un aylık Twitter hacmi %525’lik bir artış gördü. SOL, gelişen ekosistemi ve gelecek planları ile yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıla SOL 31 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

SOL’un 58 dolara dokunması ile birlikte SOL ile ilgili tweet sayıları kısa sürede 4 kat artış kaydetti.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic, mayıs ayının ilk haftasında 40 dolardan 160 dolara yükselerek önemli bir yükselişe imza atmıştı. ETC’nin bu rallisi tweet hacimlerinin artmasına yol açtı. ETC’nin mayıs ayındaki Twitter hacim rakamları %321 artış olarak kaydedildi.

ETC mayıs ayını ABD doları karşısında %67 ve Bitcoin karşısında %158 yükseliş ile kapattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar