reklamı kapat

Galaxy Digital’den Müşterilerine Not Var!

Mike Novogratz’ın kurucusu olduğu Galaxy Digital müşterilerine dün bir not yolladı…
21 Aralık 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Bitcoin’in 4.000 doların üzerine çıkmasıyla piyasa kısa süreli bir artış yaşandı. Kripto para yatırım bankası Galaxy Digital de 20 Aralık’ta kullanıcılarına gönderdiği bir notta, “şu anda yaşanan kısa vadeli artışların, gelecekteki büyük artışların nasıl yaşanacağı” hakkında bilgi verdiğini belirtti.

Bitcoin 3 Aralık’ta tüm piyasayı üzerek 4.000 dolar sınırının altına inmişti. Neyse ki bu durum çok uzun sürmedi… Kripto piyasaları Bitcoin’in 4.000 doları geçmesinin ardından toparlanmanın beşinci gününü yaşıyor. Piyasanın bu durumu üzerine Mike Novogratz’ın kurucusu olduğu Galaxy Digital de müşterilerine “piyasanın daha da hızlanabileceğini” ifade eden notlar gönderdi.

Şirket müşterilerine dün, “Bu ralli neden düşündüğünüzden daha uzun süre dayanacak?” başlıklı bir not gönderdi. Notta, kurumsal oyuncuların sektöre yavaş yavaş katılması gerekçe gösterilerek, yaşanan son “kısa” vadeli toparlanmanın beklenenden “çok daha fazla basamağa” sahip olacağı belirtiliyor. Notta şu ifadelere yer veriliyor:

Kısa vadeli yükselişler, büyük bir yükseliş ortaya çıkmadan önce yaşanan şeylerdir.

Şirketin müşterilerine gönderdiği not spesifik olarak iki platformun tanıtım etkinliğine değindi: Fidelity’nin kripto para depolama ve alım-satım hizmeti sunan yeni platformu ve dijital varlık platformu Bakkt…

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım şirketi Fidelity, Ekim 2018’de kurumsal yatırımları hedefleyen bir işlem platformu hizmetini başlattığını duyurdu. NYSE de dahil olmak üzere önde gelen 23 borsada küresel olarak faaliyet gösteren Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulan dijital işlem platformu Bakkt ise Ocak 2019’da başlatılacağını planlarını doğruladı.

Öte yandan Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’ın, Bitcoin fiyatının daha da düşmesini beklemediği yönündeki röportajını sizlerle paylaşmıştık.

Ayrıca Galaxy Digital’in, Bitcoin’in tüm zamanlar rekoru kırdığı ve 20.000 dolara ulaştığı günden sonra yaşanan %80 düşüşle 2018’in üçüncü çeyreğinde 136 milyon dolar zarar ettiği haberleri de piyasada yankı bulmuştu…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.