X


Fundstrat Stratejisti Açıkladı: Bitcoin (BTC) İçin 100.000 Dolar Mümkün mü?

David Grider, Bitcoin için yolun sonuna henüz gelinmediğini vurguladı.
22:11
25 Nisan 2021

Önde gelen danışmanlık ve analiz kurumlarından Fundstrat‘ın önde gelen dijital varlık stratejisti David Grider, kısa süre önce yaşanan sert düşüşler hakkında açıklamalarda bulundu. Grider, konu hakkında yaptığı açıklamasında Bitcoin’in bu düşüşünün geçici olduğuna inandığını vurguladı.

Bitcoin Fiyatının Düşüşü Oldukça Sağlıklı

Lider kripto para birimi neredeyse 65.000 dolara kadar yükseldikten sonra sert bir düşüş yaşadı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 49.000 dolar seviyesinden işlem görmekte. Bitcoin’in özellikle 55.000 dolar ile 50.000 dolar desteklerinin altına inmesi yatırımcılarda ciddi bir panik oluşturdu ve bu panik hala sürüyor.

Grider ise Bitcoin fiyatının neredeyse %20 düşüş yaşamasının sağlıklı bir düzeltme olduğunu vurgulamakta. Bu tip sağlıklı düzeltmelerin boğa piyasasının devam edeceğinin sinyallerinden olduğunu ifade eden başarılı stratejist, 2017 yılında da benzer durumların yaşandığını hatırlattı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC İçin Yıl Sonu Hedefi: 100.000 Dolar

Grider, Yahoo Finance ile gerçekleştirdiği röportajda hedef de belirterek Bitcoin için yıl bitmeden 100.000 dolara ulaşılacağının altını çizdi. Bitcoin fiyatının düşüşüne rağmen kripto para piyasasının genelinin iyi durumda olduğunu da hatırlatan Grider, Ethereum’un sadece %5 düşüş yaşamasının kanıt olduğunu belirtti. 2017 yılındaki düşüşlerde altcoinlerin çok daha sert düştüğünü hatırlatan isim, güvenin şu an daha sağlam olduğunu belirtti.

Kripto para sektöründeki volatilitenin alışılagelmiş bir olay olarak görüldüğünü ifade eden analist, bunun da aslında beklenen düşüş olduğunu bir kere daha hatırlattı. Ünlü kripto para analisti PlanB de bu düşüşün normal olduğunu belirterek 2013 ve 2017 yıllarında da bu durumun görüldüğünü grafik ile ortaya koymuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar