X


FTX’in Bu Adımı İle Tesla Kripto Türevleriyle Tanıştı!

FTX, fractional stocks offerings işlemlerini başlattı.
18:28
29 Ekim 2020

Büyük kripto para birimi türevleri borsası FTX, küresel firmaların hisselerini temsil eden ve token’laştırılmış ürünler olan “fractional stocks offerings” işlemlerine başladı. Ürünler, 29 Ekim’de Alman lisanslı yatırım firması CM-Equity ve tokenasyon firması Digital Assets AG ile ortaklaşa piyasaya sürüldü.

Tesla Kriptolarla Tanıştı

Yapılan açıklamalara göre, fractionalized (fraksiyonel) şekilde Tesla (TSLA), Apple (APPL) ve Amazon (AMZN) türevleri dahil olmak üzere FTX’te işlem için bir düzineden fazla hisse senedi ve kripto eşleştirmesi mevcut durumda.

Fraksiyonel mülkiyet, türevlerin tam birimlere göre daha küçük boyutlara bölünmesine izin vererek bireysel yatırımcıların daha az sermaye ile Tesla’nınki gibi pahalı hisse senetlerine yatırım yapmasına olanak tanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu ürünler, varlıkların dijitalleştirildiği ve yatırımcıların piyasalar hakkındaki inançlarını ifade etmek için sınırsız yaratıcı potansiyele sahip olduğu güçlü bir gelecek sergiliyor.” ifadelerini kullandı ve açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Hem kripto işlemleri hem de hisse senedi işlemleri, yeni piyasa katılımcılarının gelmesiyle giderek daha geniş bir kitleyi kendine çekiyor. Bu kısmi hisse senedi ürünleri, günümüz yatırımcılarının endüstri ve sektöre yayıldığı ve ilgi alanlarına ve zihniyetlerine tam olarak uyan işlem fırsatları istediği gerçeğini yansıtıyor.

Herkes Fraksiyonel Ürünleri Kullanamayacak

Yapılan açıklamalara göre Amerika Birleşik Devletleri ve FTX tarafından kısıtlanan diğer yargı bölgelerinde bulunan yatırımcılar, borsanın fraksiyonel öz sermaye ürünlerine erişmeye uygun olmayacak.

Bunların yanında FTX Mayıs ayında Amerika’ya özel platformunu kullanıcı ile buluşturduğunu açıklamıştı. Piyasaya sürülmesinden bir ay önce haberi paylaşılan platform Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Paxos Gold (PAXG) ve son olarak Tether (USDT) kripto para birimleri ile kullanıcı ile buluştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar