Fransa Cumhurbaşkanı Macron’dan Blockchain Çağrısı

Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron çiftçileri Blockchain teknolojisini kullanmaya çağırdı.
14:00
25 Şubat 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron çiftçilere tedarik zincirlerindeki besin takibinde Blockchain teknolojisini kullanma çağrısı yaptı.

Emmanuel Macron’un Açıklamaları

Trustnodes’u haberine göre Paris’te düzenlenen Uluslararası Tarım Fuarı’na katılan Macron şu açıklamaları yaptı:

Hadi bunu Avrupa’da yapalım, tarım teknolojisinin avangardını, hammadde üretiminden paketleme ve işlemeye kadar tüm ürünleri takip edecek araçlar geliştirerek.

İnovasyon orada ve tarım dünyasında kullanılmalı, bütünüyle kullanılmalı çünkü ortak mükemmelliğe hizmet ediyor ve tüketiciye hizmet edecek.

Rekabet Avrupa devletleri arasında değil, hiçbir çiftçi veya tüketici Avrupa harici ülkelerin diktasına maruz kalmak istemez.

Sarı yeleklilerin protestosundan beri belki de en önemli konuşmasını yapan Macron Fransa’yı ve Avrupa’yı Afrika’daki fırsatları değerlendirmeye çağırdı.

Tüm çiftçilere ve karar alıcılara diyorum ki; bu bizim için ortak geliştirme yapmak adına fırsatları değerlendirme fırsatıdır, bütün bilgi ve becerilerimizi dışarıya aktarma fırsatı, Afrika kıtasının başarısına katkıda bulunma fırsatıdır.

AB ve Blockchain

Macron son olarak, Britanya’nın AB’den çıkmasına rağmen Avrupa Birliği’ni “bir euro bile eksilmeyen” iddialı bir çiftçilik bütçesi hazırlamaya çağırdı.

Öte yandan Avrupa Komisyonu’nun Blockchain ve kripto sektörüne yönelik kıta geneli bir strateji arayışında olduğu biliniyor. Macron’un bu işin arkasında olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor. Brexit’le birlikte zor bir dönemece giren ve görece zayıflayan AB bu zorlu dönemden çıkıp geleceği umutlu gözlerle bakabilir. Blockchain teknolojisinin benimsenmesi de geleceği yönelik umutları artıracaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar