X


Euro Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff: Ethereum, Bitcoin 2.0’dır!

Peter Schiff, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımında Ethereum'un, lider kripto para birimi Bitcoin'den daha iyi bir değer deposu olduğunu iddia etti.
13:16
6 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Ethereum‘un 2021’deki fiyat performansını baz alarak Bitcoin‘e kıyasla daha üstün bir değer deposu olduğunu iddia etti.

Peter Schiff: Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Bir Değer Deposudur

Peter Schiff, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, Bitcoin’in mevcut fiyat performansına dayanarak altından daha iyi bir değer deposu olarak kabul edilmesi mantığının, Ethereum’un da Bitcoin’den daha iyi olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Schiff, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Bitcoin’in, BTC fiyatının altından daha yüksek oranlarda artış göstermesinden dolayı daha iyi bir değer deposu olduğu iddia ediliyor. Bu mantıkla, Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir değer deposudur. Bitcoin, Altın 2.0 ise Ethereum, Bitcoin 2.0’dır.”

Bitcoin ve Ethereum’un Fiyat Performansı

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 1 yıllık zaman diliminde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte yüksek oranlarda değer artışları kaydetti. Aralık 2020 tarihlerinde 19.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören Bitcoin, yakın zaman önce 69.000 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Ancak Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile 47.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise, 1 yıllık zaman dilimi içerisinde lider kripto para birimine nazaran daha yüksek oranlı bir değer artışı kaydetti. Ethereum, kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte Aralık 2020 tarihlerindeki 590 dolar fiyat seviyelerinden 4.800 dolar fiyat seviyelerine kadar ulaştı ve çok yüksek bir fiyat performansı sergiledi. Kaydettiği son düşüşlerin ardından bir miktar geri çekilen Ethereum, 3.970 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar