Ethereum’un Ünlü İsmine Dolandırıcılık Davası Şoku!

23:00
21 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) tabanlı uygulama stüdyosu ConsenSys’nin ünlü ismi ve Ethereum’un kurucu ortaklarından birisi olan Joseph Lubin, dolandırıcılık, sözleşme ihlali, ödememiş kazanç ve diğer birçok suçlamadan dolayı kendisine açılan bir dava ile şok oldu. The Block kaynağının aktardığı habere ve New York Yüksek Mahkemesi belgelerine göre Lubin’i dava eden ise eski bir çalışanı olarak gözükmekte.

Lubin’in Başı Eski Çalışanı İle Dertte

Daha önce Lubin ile Token Foundry’nin Başkanı iken çalışmış olan davacı Harrison Hines, Lubin’in yaptıklarından dolayı 13 milyon dolarlık bir tazminat talep etmekte. Hines’in iddialarına göre Lubin’in yaptığı sözleşme ve kanun ihlalleri kendisine 12 milyon doların üzerinde zarar ettirdi.

Mahkeme 5 Haziran tarihinde Lubin’e celp gönderdi ancak Lubin’in avukatları Hines tarafından doldurulan bir şikayet talebinde bulundu. Bu gelişmeden sonra ise Hines’e verilen zaman dilimi New York Yüksek Mahkemesi internet sitesinde herhangi bir şikayet gösterilmeden sona erdi. Şu an için Hines’in yasal yoldan devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

Token Foundry isimli start-up firması blockchain firmalarının yeni token’ler piyasaya sürmesine yardımcı olmayı amaçlamaktaydı ve ConsenSys tarafından temelleri atıldı. ConsenSys 2018 yılındaki ayı piyasası zamanında ciddi bir krizle boğuştu ve çok sayıda kişiyi işten çıkardı ki bunlardan birisi de Hines oldu.

Lubin bundan önce Facebook’un kripto parası Libra’ya olan eleştirisi ile gündeme gelmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar