X

Ethereum’un (ETH) Düşüşü En Çok Onlara Yaradı!

Ethereum fiyatı düşse de balinalar alım yapmaktan vazgeçmiyor.
18:11
7 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum son 1 haftadır tam anlamıyla serbest düşüş yaşıyor. ETH/USD paritesinin son 7 günlük sürede %30’a yakın değer kaybı yaşadığı ve 488 dolardan 310 dolara kadar inip yavaş yavaş toparlandığı görülüyor. Ethereum fiyatındaki düşüş birçok bireysel yatırımcıyı çok sert etkilese de bunun olumlu etki ettiği bir kitlenin de olduğu ortaya çıktı.

Ethereum Balinalarının Sayısı Artıyor

Düşüş sonrasında ve esnasında en az 68 yeni Ethereum balinasının ortaya çıktığı görülüyor. Santiment isimli kripto para araştırma firması tarafından yayınlanan verilere göre ETH fiyatının düşüşünü fırsat bilen yatırımcılar çok daha fazla ETH alımı yaparak balina haline geldi. Özellikle 68 cüzdanın 1.000 ile 10.000 arasında ETH miktarına ulaştığı görülüyor.

Bu gelişmenin son 3 günlük süre içerisinde yaşanması ise aslında yaşanan bu düşüşün sanıldığı kadar korkulacak bir gelişme olmadığını göstermekte. Santiment araştırmasında ve altta yer alan tweet içerisinde son 3 gün içerisinde fiyat düştükçe alımların rekor bir şekilde arttığı görülüyor.

Santiment araştırmasına göre Ethereum ağında bu miktar 68 yeni balinaya işaret etse de farklı cüzdanlardan düşük miktarlarda alım yaparak bu kontenjanı dolduran ek yatırımcıların da olduğu tahmin edilmekte. Bu da ETH fiyat düşüşü esnasında balina miktarında çok ciddi bir artış yaşandığına işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar