reklamı kapat

Ethereum Yeniden Şahlandı! Yükselişin Sebebi Ne?

Ethereum 200 dolara yaklaştı! Yükselişin sebebi belli mi?
10:00
17 Eylül 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi konumunda olan Ethereum (ETH), aylardır süren düşüş ve duraklamasına bir nokta koydu ve geçtiğimiz günlerde beklenmeyen bir yükselişe geçti. Ethereum, USD bazında yüzde 5  civarında değer kazansa da en büyük zaferini Bitcoin karşısında elde etti ve ETH/BTC bazında daha iyi bir çıkış yakaladı.

ethusd

Ethereum’un Yükseliş Nedeni Ne?

Ethereum’un yükselişi için tek bir neden olmasa da, bunu desteklemiş olduğu düşünülen birden çok hem teknik hem de psikolojik etmen mevcut. Bunlardan birisi Tether’in (USDT) geçtiğimiz haftalarda OMNI blockchain ağından, Ethereum blockchain ağına geçişi. Tether’in geçişi ile birlikte ağdaki işlem sayısı ve hacmi de rekor bir seviyeye yükseldi ve bir ara ağı tıkama seviyesine kadar geldi.

Başka bir olumlu faktör ise blockchain tabanlı ödeme sağlayıcısı BitPay’in Ethereum ödemeleri için destek vereceği açıklaması oldu. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de konu hakkında yaptığı açıklamada ”Ethereum’un daha fazla kripto para birimi ödeme çözümlerine eklenmesinin iyi olduğunu” vurguladı.

OST kurucusu ve CEO’su  Jason Goldberg de kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Ethereum ekosistemi içerisinde devasa bir inşa süreci başladığına değindi. Goldberg’e göre Ethereum geliştiricileri şu sıralar hiç olmadıkları kadar fazla projeye dahil olmaktalar ve bir o kadar da kararlı bir görüntü çiziyorlar.

Ethereum bundan önce de Libra ile olan bir iş birliği ile anılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun