X


Ethereum Uzman Analizleri: ETH Fiyatında Kritik Noktalar

En popüler ikinci kripto para Ethereum hakkında uzman görüşleri.
19:00
25 Eylül 2021

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 200-SMA desteğine tutunurken aşağı yönlü baskıdan kurtulmaya çalışıyor. Teknik analiz verilerine göre ETH oldukça kritik bir dönemeçte işlem görürken buranın kaybedilmesi durumunda düşüş trendi hız kazanabilir.

Ethereum Destek Bölgesini Koruyor

En büyük altcoin Ethereum (ETH), geçtiğimiz gün kaydedilen kayıpları telafi etme girişimlerini sürdürüyor. Ethereum fiyatı, Çin Halk Bankası’nın kripto varlıkları yasaklayan raporunun ardından 2.651 dolara kadar gerilemişti. Ancak lider ile birlikte toparlanma belirtileri gösteren ETH, 3.000 dolarlık bayrağı geri almak istiyor. ETH, günlük dip seviye olan 2.800 dolardan sıçrayarak 2.900 dolarlık fiyat bandına tırmandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler kripto para birimi Ethereum’un 12 saatlik grafiğinde fiyat henüz konsolidasyon döneminde bulunan dar bir aralıkta dalgalanıyor. Günlük dip seviyelerinin ardından 3.000 doları hedefleyen boğalar henüz bu noktayı alabilmiş değil. Bununla birlikte 2.734 dolardaki 200-SMA, ETH boğalarına destek sunuyor. Ethereum, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.935 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Ethereum Grafiklerin Önemli Noktalar

Ayrıca RSI nötr bölgenin altına sarkarak satış baskısına işaret ediyor. Aşağı yönlü hareketin kolay bir şekilde gerçekleşmesi adına tüm veriler ayıları işaret ediyor. Olası bir satış baskısı durumunda 2.450 dolar seviyesindeki yatay trend çizgisi gün yüzüne çıkabilir. 2.400 dolarlık fiyat bandı satıcıların bir sonraki hedef noktası olacaktır.

Yukarı yönde 21-SMA bölgesinde direnç noktası konumlanıyor. Buranın üzerindeki bir performansta 3.305 dolarlık 100-SMA test edilebilir. ETH alıcıları bu seviyenin üzerinden giriş yaparsa fiyat 3.419 dolara kadar tırmanma eğilimi gösterecektir.

Hafta sonunda oldukça heyecanlı dakikalar yaşatan kripto para piyasası, toparlanma evresi ile sahneye çıkıyor. Bazı uzmanlar dip seviyenin başarıyla geçildiğini belirtirken karşıtlar bu düşüşün yalnızca fragman olduğuna inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar