X


Ethereum Uçuşa Hazır, Dip Seviye Görüldü Mü?

Eylül ayında 170 doların altına gerileyen Ethereum fiyatı bazı analistlere göre dip seviyeyi gördü ve artık yükselmeye hazır.
10:00
2 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Piyasadaki altcoin’ler arasında en büyük piyasa değerine sahip kripto para Ethereum (ETH) yıl boyunca kötü bir grafik çizdi. Piyasanın üçüncü kriptosu Ripple (XRP) tarafından son zamanlarda birkaç defa alt edilen ETH çoğu uzmana göre kötü günlerini artık geride bırakacak. 12 Eylül 2018 tarihinde fiyatını 170 dolar seviyesinin altına kadar düşüren Ethereum’un dip seviyeyi atlattığı ifade ediliyor.

Lider altcoin Ethereum 12 Eylül’de tam 166 dolara kadar gerilemişti. ETH o tarihten itibaren 30 gün boyunca kayda değer bir artış gösterdi. Hem işlem hacmi hem fiyat ivmesi kazanan ETH 230 dolara kadar ulaştı. ETH fiyatı geçtiğimiz hafta içerisinde 255 dolar seviyesine kadar yükselmişti.

Kötü günler geride kaldı

Ethereum’un fiyatı geçtiğimiz nisan ayından eylül ayına kadar yaklaşık %74 oranında değer kaybetmişti. ICO piyasasında görülen sıra dışı patlamanın ETH fiyatını tetiklediğini ifade eden kullanıcıların sayısı azımsanamayacak kadar çok. Bilindiği üzere Blockchain projeleri şimdiye dek düzenledikleri satışlarda milyonlarca dolar değerinde token sattı.

Bir kripto para araştırma grubunun yaptığı araştırma ICO’larda toplanan fonların %38’inin halen tutulduğunu iddia etmişti. Bu araştırmanın sonucuna dayanarak değerlendirmelerde bulunan piyasa analistlerine göre proje sahipleri ETH varlıklarını nihayetinde kullanmak istemiş olabilir. Bu da ETH fiyatında son aylarda yaşanan düşüşü açıklar nitelikte. Ancak bu görüşe tamamen aykırı olan analistler de bulunuyor.

Gerçek her ne olursa olsun Ethereum’un dibi gördüğü ve kötü günleri artık geride bıraktığı görüşünde olan birçok kullanıcı bulunuyor. Bu da ETH’yi güzel günlerin beklediği anlamına geliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar