X


Ethereum’un İstikrarsız Oluşu Lisk’e Yaradı

18:00
13 Temmuz 2016

Lisk’in piyasaya çıkmasından yalnızca altı ay sonra Lisk token’i halihazırda 18 kripto para borsasında işlem görüyor ve bazı ülkelerde baş rakibi Ethereum’u geride bırakmış durumda.

Japonya’nın en büyük borsalarından biri Coincheck’in Lisk’i eklemesinin ardından Lisk şimdi de Japon pazarına girmiş durumda. Ether ve DAO token’lerini de eklemeyi planlayan borsada bitcoin ve Japon Yeni ile Lisk alınabilecek.

“Lisk’te blockchain uygulamalarının yapısı gereği küresel olduğunu çok iyi biliriz” diyen şirketin kurucu ortaklarından Max Kordek sözlerine şöyle devam etti:

“Bu yüzden geliştirici takımımızı ve bizi kabul eden borsaları küresel çapta hızla artırmayı ilk önceliklerimizden biri olarak belirledik. Şu ana kadar Lisk’in işe yaradığını görmekten son derece memnunuz.”

Lisk JavaScript ile çalışan ve geliştiriciler için kolay bir çözüm yolu üretmeyi amaçlayan bir blockchain platformu olarak tasarlandı ve başlangıcından itibaren yaklaşık 6 milyon dolar (14 bin bitcoin) değerinde kitle fonlaması aldı.

Lisk ekibinin baş rakip olarak gördüğü Ethereum’un ekibinden iki Amerikan geliştirici Haziran ayında Lisk ekibine katılmıştı. Her iki platform da merkezsiz uygulamalar üretmede kullanılıyor. Lisk ise diğer merkezsiz platformların aksine kullanıcılarının gereksiz dokümantasyon ile uğraşmak ve yeni bir programlama dili öğrenmek zorunda kalmadan kendi merkezsiz uygulamalarını geliştirebileceklerini savunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER