X


Ethereum Geliştiricileri DAO İçin Karşı Saldırı Mı Planlıyor?

18:00
23 Haziran 2016

Ethereum geliştiricilerinin bir yenisinin geleceği söylentileri çıkan saldırıyı önleme amaçlı, fonları DAO’dan taşıdığı haberleri gündemi meşgul ediyor.

Ethereum Vakfının baş tasarımcısı ve geliştirici Alex Van de Sande, sosyal medyada DAO’dan fonlar hortumlanmaya devam ediyor şeklinde çıkan haberlerin hemen ardından Twitter’dan takipçilerine bu gelişmeyi duyurdu.

Milyonlarca dolar ether’in DAO’dan sızdırılmasının ardından Alex Van de Sande attığı tweet’te bu eylemin DAO’nun smart contract kodunu yeni bir saldırıdan/sızıntıdan korumaya dair bir önlem olduğunu belirtti.

Sande bu gelişmeyi Twitter’dan duyurduğu sırada Ethereum geliştiricilerinin kullandığı hesap yaklaşık 48 milyon dolar değerinde 4 milyon ether aktarıldı. Bu sırada bir başka adres ise 140 bin dolar değerinde ether topladı ancak bu hesabın yapılacağı iddia edilen saldırıyla alakalı mı yoksa Ethereum geliştiricilerinin bir başka hesabı mı olduğu bilinmiyor. Kime ait olduğu belirsiz bir üçüncü adres ise aynı esnada DAO’dan yaklaşık 820 bin dolara tekabül eden ether çekti.

Sande’nin belirttiği karşı saldırı haberinin, Ethereum üyelerinin “bir hafta önceki saldırıyı önleme amaçlı ağı ikinci yol ayrımına sokma” tartışmaları devam ederken gelmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Van de Sande ise buna dair yorumda bulunmaktan şimdilik kaçınıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER