DAO’daki Belirsizlik Sürüyor

18:00
23 Haziran 2016

Ethereum tabanlı proje DAO sıkıntısız bir şekilde yola devam ederken yapılan siber saldırı şirketin gündemini fazlasıyla karıştırdı. Ancak uzun süreçte platform yine de hasardan uzak duracak gibi görünüyor.

DAO hesabından 60 milyon dolar değerindeki ether’in sızmasına yol açan dev saldırı Ethereum camiasının gündemine bomba gibi düşmüştü.

Saldırıyı düzenleyen hacker’ın sızdırdığı fonları Temmuz ortasına kadar çekmesinin mümkün olmadığı herkesçe bilinse de Cyber-fund kurucularından Dima Starodubcev ve Satoshi-fund CEO’su Konstantin Lomashuk’a göre yatırımcılar sonraki süreçte fonlarını tekrar riske atmak istemeyecek.

Dima Starodubcev konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Saldırı bir kere daha kanıtlamıştır ki piyasa olarak smart contract’larla ciddi bir projeye girişme telaşında olmamalıyız. Ancak yine de geliştiricilerin saldırının etkilerini azaltmak için elini çabuk tutup çözüm üretmesi takdire şayandır. Ağın bu iki çözüm önerisini destekleyip desteklemeyeceğini önümüzdeki iki ay içinde göreceğiz.”

Lomashuk: “DAO olayı ve ölümü ether fiyatını şüphesiz düşürecek, kullanıcılara uzun dönemli önerim ether alıp hesaplarında tutmaları. Ayrıca Poloniex ether ile DAO token’i alınması durumunda riske karşı yüzde 20’lik bir fazlalık öneriyor. Bu fazladan kazanç için iyi bir şans” sözlerine Starodubcev’in cevabı ise, “veya daha fazla ether kaybetmek için bir şans, bu da bir diğer ihtimal”.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER