X


Ethereum Fiyat Analizi: ETH 2.500 Dolara Dokunmayı Başarabilir Mi?

Ethereum fiyatı 2.500 dolar hedefine ulaşabilecek mi?
21:31
11 Nisan 2021

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum’un mevcut boğa koşusu bazı analistler tarafından 2017 yılındaki hareketine benzetildi. IOMAP verileri, yüksek destek seviyeleri göstererek ETH fiyatındaki beklentiyi yükseltiyor. 2.041 doların altındaki bir fiyat hareketi geri çekilmeyle sonuçlanabilir. Ethereum fiyatı, haberimizin hazırlandığı sırada 2.150 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ethereum Fiyatında Kısa ve Uzun Vade Beklentileri

Ethereum (ETH) fiyatı, geçtiğimiz haftadan bu yana düşük hacim rakamlarına rağmen simetrik üçgen modelinden patlayıcı bir fiyat kırılması kaydetti. Tecrübeli analistler Ethereum’un kısa vadede 2.500 dolarlık hedefini koruduğunu bildirdi. Bununla birlikte ETH fiyatı uzun vadede büyük hedefleri gözüne kestirdi.

Geçtiğimiz gün itibarıyla ETH fiyatı 2.197 dolar ile yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bunun yanı sıra en popüler ikinci kripto para biriminın daha geniş çaplı bir ivmeyle bu seviyelere geleceği öngörülüyor. Ayrıca akıllı sözleşmeler devinin yeni rekoru 2.041 dolarlık kritik seviyeyi kırmasının ardından geldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum’da Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

IOMAP verileri yüksek seviyelerin yakınlığından dolayı kısa vadede hiçbir direnç göstermiyor. Ancak buna rağmen analistler, 371.000 adresin 2.044 dolar ile 2.074 dolar arasında 12 milyon ETH aldığı fiyat kanalında güçlü bir destek seviyesi oluşturulmasının büyük önem arz ettiğini kaydetti.

Teknik formasyonlardaki mevcut görünüm Ethereum (ETH) fiyatının devam eden yükseliş trendinde %20’lik artışla 2.507 dolara kadar tırmanabileceğini gösteriyor. Uzman isimler, devam eden yukarı yönlü kırılmada ETH fiyatının önümüzdeki dönemlerde 3.253 dolar seviyelerini görebileceğini iddia ediyor. Ancak ETH’nin yukarı yönlü ivmesini kısıtlayan hacim rakamlarının hedefe ulaşması beklenebilir. Öte yandan olası bir satış baskısında ETH fiyatı 10 haftalık basit hareketli ortalamada 1.805 dolardan başlayan serbest düşüşle 2018 yılının zirve noktası 1.326 dolara kadar geri çekilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar