X

Ethereum (ETH) Yorumları, Altcoin’lerde Son Durum: ADA, XRP ve MATIC

Bitcoin’in artışa geçmesi ile birlikte Ethereum’da da yükseliş başladı. Bu durum yavaş yavaş altcoin’lere de yansıyor gibi görünüyor.
09:24
24 Temmuz 2021

20 Temmuz’da yaşanan düşüş sonrasında kripto para birimleri oldukça iyi bir toparlanma sergiledi ve Bitcoin başta olmak üzere kriptolarda yükselişler devam ediyor. Lider kripto para birimi 29.200 dolarlık düşük seviyelerden yükselişe geçti ve 33.750 dolarlık seviyenin üzerinde seyrediyor.

Bu noktada altcoin’lerde de gözle görülür yükseliş grafikleri sergileniyor ve Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Ripple (XRP), Polygon (MATIC) gibi popüler kripto paralarda artışlar sürüyor.

Ethereum Yorumları

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.130 dolar bandında işlem gören piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para Ethereum, BTC’de yaşanan yükseliş ile birlikte önemli bir psikolojik seviye olan 2.000 doları geride bırakmış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin yorumlarına göre şu anki grafiklerde Ethereum için 2.037 dolar ilk destek seviyesi olarak işlem görüyor. İlk güçlü direncin ise 2.175 dolar seviyesinde görülebileceği ifade ediliyor.

Yükselişin devam etmesi halinde 2.500 dolar ve ardından 3.000 dolar önemli psikolojik seviyeler olarak grafiklerde yer alacak. Bu noktada 2.740 doların güçlü bir direnç olarak işlem görebileceği ifade ediliyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin ve Ethereum’daki yükselişe altcoin’lerin de eşlik ediyor olması analistlerin yukarı yönlü beklentilerini güçlendirmesini sağladı. Ancak bu noktada altcoin’lerde henüz küçük hamlelerin olduğunu belirtmekte fayda var.

Analistlere göre ADA, XRP ve MATIC gibi kripto para birimlerinde yukarı yönlü sağlam hamlelerin başlayabilmesi için BTC ve ETH’daki artışın bir süre daha devam etmesi gerekiyor.

Bu noktada ADA son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1,5 ve XRP yaklaşık olarak %1 artış yaşarken henüz MATIC’in yeşil alana geçemediğini ifade etmekte fayda var. Bitcoin’in yükselişinin devam etmesi halinde ise özellikle Eylül ayında altcoin’ler için ciddi yükseliş grafikleri görülebileceği dile getiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar