X


Ethereum (ETH) Konusunda Yanılmayan Analistten, Yeni Fiyat Tahmini!

Kaspar'a göre ETH hedefi 10.000 dolar!
15:21
10 Mayıs 2021

Ethereum (ETH) fiyatının 4.000 dolar üzerine çıkması son dönemde oluşan ivme dikkate alındığında hiç şaşırtıcı gelmiyor. Ethereum ağının ev sahipliği yaptığı DeFi ekosistemi, inanılmaz bir şekilde büyümeye devam etti ve bu durum ETH fiyatına da olumlu etki etti.

Ethereum Fiyatı İçin Yeni Hedef Ne?

Ethereum ağı tabanlı DeFi uygulamalarında kilitli toplam değeri 86 milyar doların üzerine çıktı ve hala da çıkmaya devam ediyor. Ethereum fiyatının yükselişi ile beraber ise ETH’nin toplam piyasa değeri neredeyse 500 milyar dolar seviyesine ulaştı. Daha önce Ethereum fiyatı hakkında tutarlı analizler paylaşan ünlü isim Megan Kaspar ise şimdi yeni hedefini yayımladı.

Dijital varlık yatırım firması Magnetic’in kurucu ortağı Megan Kaspar, Ethereum’un yükselişinin 2021 ile bile sınırlı kalmayacağını düşünüyor. Kaspar, ETH fiyatının bütün bu ekosistem ile beraber büyüyeceğini ve 8.000 doları gördükten sonra 10.000 dolar hedefine ilerleyeceğini ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum’un Yükselişi 2022’de de Sürecek

Kaspar’ın bu hedef için öngördüğü zaman ise 2021’in sonu. 2021’in sonunda 10.000 dolara ulaşılmasını hedefleyen Kaspar, 2022 yılında ise rallinin akıl almaz seviyelere ilerleyeceğini vurguladı.

Kaspar, ETH ağının özellikle bu sene büyük bir değişim yaşayacağını ifade etti. Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçiş yapılacağını vurgulayan ünlü isim, bunun da karbon emisyon oranını %99’a kadar azaltacağını ifade etti. Ethereum’u yeşil bir teknoloji haline getirecek olan bu değişim daha fazla ismin yatırım yapmasını sağlayabilir.

ETH İçin EIP-1559’un Önemi

Analist buna ek olarak EIP-1559 ile beraber ETH’nin de uzun süreden beri amaçladığı deflasyon hedefine ulaşacağını belirtti. EIP-1559 ile birlikte her gün belirli bir oranda ETH yakılacak ve ağ devamlı olarak kendi arzını azaltacak şekilde ilerleyecek. Deflasyon modelinin BTC için yarattıkları görülünce bunun ETH için de rekor getirmesi mümkün gibi gözüküyor.

Ethereum madencilerinin şiddetle karşı çıktığı ve gelirlerinin azalmasından dem vurdukları bu güncelleme, ETH fiyatına olumlu etki edebilir ve bu durumda ETH madencileri yine aynı oranda gelir elde edebilir. Tabii ki EIP-1559 kapsamında ilk başta madencilerin gelirinin ise azalması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar