X


Ethereum (ETH) İçin Olumlu Gelişme: Fiyat Eski Seviyelere Çıkabilir

Ethereum fiyatında yeniden hareketlilik görülebilir.
13:01
14 Eylül 2020

Ethereum (ETH) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 369 dolardan işlem görüyor ve fiyatın yaşadığı bu sert düşüş hala etkilerini hissettiriyor. 490 dolar bandından sert bir çakılma yaşayan ve BTC’nin 2.000 dolarlık kaybına eşlik eden ETH/USD işlem çifti, yakında yeniden 300 dolara kadar gerileyebilme ihtimaline sahip.

Ancak elde edilen önemli bir veri, düşüş yerine yakında çok sert bir yükseliş görülebileceğini gösteriyor. Ethereum ağındaki ve Github üzerindeki geliştirici aktivitesine bakıldığında, ETH geliştiricilerinin harıl harıl çalıştığı görülmekte. Ethereum ağındaki geliştirici aktivitesi Şubat ayından beri görülmeyen seviyelere kadar ulaştı.

Ethereum Fiyatı İçin Büyük Beklenti

Peki bunun fiyat ile tam olarak nasıl bir alakası var? UCL profesörlerinden JP Vergne, 2017 yılında yaptığı ve yayınladığı araştırmasında bir kripto paranın fiyatına etki eden en büyük olayın geliştirici aktivitesi olduğunu vurguladı. Aslında geçtiğimiz haftalarda da DeFi sektöründe ve Cardano gibi altcoin’lerde bu olay birebir kanıtlandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum‘un geliştirici aktivitesinin son 7 ayın en yüksek seviyesine kadar çıkması kesinlikle fiyat için olumlu bir işaret veriyor. ETH fiyatı 2 Eylül tarihinden beri sert bir düşüş yaşasa da bunun değişebileceği ve yakında eski seviyelerine dönebileceği düşünülmekte.

Santiment tarafından yapılan araştırmada da bu gelişme tescillendi ve şu an birçok yatırımcı fiyat yükselişi bekliyor gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar