X

Ethereum ve Binance Karşı Karşıya Geldi: ETH İçin Korkutan Tablo

Binance Smart Chain tehlikeli bir şekilde büyüyor.
15:14
14 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, şüphesiz DeFi denilince akla gelen ilk blockchain ağlarından da birisine sahip. Son aylarda görülen DeFi çılgınlığının önemli bir kısmının değil neredeyse tamamının ETH ağı tabanlı olduğu da biliniyor.

Tabii ki bu durum böylesine kazançlı ve fark yaratacak cinsten olunca buna karşı harekete geçenler de oldu. İlk başta Ethereum’un “rakibi” Tron Foundation’ın kurucusu Justin Sun harekete geçse de bu beklenen etkiyi yaratmadı. Şimdi ise dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance bu konuda bir adım attı.

Binance, Ethereum’u Bitirecek Mi?

Binance’in merkeziyetsiz ağı Binance Smart Chain, ünlü CEO Changpeng Zhao’nun yaptığı açıklamaya göre ETH ağının toplam işlem hacminin %14’üne ulaştı bile. Binance’in son günlerde DeFi sektörüne yönelik önemli atılımlar yaptığı biliniyor ve bu da onun önemli bir kanıtı.

Özellikle Ethereum ağındaki işlem ücreti sorunu yatırımcıları Binance Smart Chain gibi alternatif ağlara yönlendirmekte.

CZ de bu etkiyi arttıracak açıklamalarda bulunarak, Binance Smart Chain’e ve Binance Coin‘e dikkat çekmekte. Bu durum belki de ETH için büyük bir tehlike yaratabilir gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar