X


Ethereum (ETH) Fiyatı Sınırları Zorlamayı Devam Ediyor: ETH İçin Hedef Ne?

ETH fiyatı için hedef ne?
09:11
4 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bir anda 2.500 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve beklenen 3.000 dolara ulaştı. ETH için 3.000 dolar birçok analistin hedeflediği bir noktaydı ancak görünüşe göre ETH bununla da sınırlı kalmayacak.

Ethereum 3.400 Doları Gördü

Ethereum fiyatı Binance kripto para borsasında 3.400 dolar seviyesine kadar yükseldi ve tüm zamanların rekorunu buraya taşıdı. ETH fiyatının böylesine ciddi bir yükseliş elde etmesi ise Bitcoin’in (BTC) yeniden 55.000 dolar bandına kadar çekilmesine ve altcoin sezonunun güçlenmesine yol açtı.

Uzmanların Ethereum tahminlerine bakıldığında ise 3.000 doların aslında ara hedef olduğu görülmekte. Ünlü kripto para analisti ve deVere Group CEO’su Nigel Green, konu hakkında yaptığı açıklamada Ethereum fiyatının bu hafta içerisinde 5.000 dolara kadar yükselmesini beklediğini ifade etti. Green, ETH’nin şu an kripto para sektöründe daha geniş ana akım kabule ulaşabilecek temel kripto paralardan da birisi olduğunu belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum İçin 1 Haftalık Hedef, 5.000 Dolar

Green, yayınladığı gönderide son zamanlarda yaşanan fiyat yükselişinin önde gelen kurumsal yatırımcılardan kaynaklı olduğunu belirtti. Böyle kurumların kripto paraları geleceğin parası ve finans sisteminin parçası olarak gördüğünü ifade eden Green, Ethereum’un da bu düşüncenin merkezinde olduğuna işaret etti.

Ether fiyatının 7 gün içerisinde 5.000 doları bulacağında ısrarcı olan tecrübeli isim, ETH’nin lider kripto para birimine göre çok daha ölçeklenebilir olduğunu da savundu. Aslında şu an için Ethereum’un çok daha büyük bir ekosisteme sahip olduğu söylenebilir. Merkezsiz finans ekosistemi sayesinde Ethereum ağında yüzlerce önemli proje geliştirilmekte.

2021, ETH’nin Olacak

Green, Ethereum’un kullanıcı sayısı açısından da şimdiden Bitcoin’in önünde olduğunu ancak geride kaldığı tek şeyin fiyat olduğunu vurguladı. 2021’in Ethereum’un yılı olacağını belirten analist, beklenen zamanın ve ETH’nin hak ettiğini bulacağı tarihin de geldiğini belirtti.

Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.329 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %9 yükseliş elde etti. ETH, mayıs ayının ilk günlerinden itibaren ise %50’nin üzerinde yükseliş yakalayarak gerçekten de kendi boğa sezonunu başlattığını ortaya koydu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar