X


Ethereum (ETH) Fiyatı 4.000 Doların Altına Düşer Mi?

Ethereum (ETH) büyük bir sürpriz yapabilir. Yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.
20:00
16 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bugün yaşanan fiyat dalgalanması bazı kripto paraların güçlü desteklerini de riske soktu. Bitcoin (BTC) gün içinde 58.000 dolara kadar gevşedi. Elbette bu durum altcoinleri de olumsuz etkiledi. Geçtiğimiz günlerde bazı analistler tarafından paylaşılan 58.000 dolar testini de bugün yaşamış olduk. Peki Ethereum (ETH) kritik destek bölgesi olan 4.000 doları kaybedebilir mi? Teknik veriler bunun mümkün olduğunu söylüyor.

Ethereum (ETH) Daha Fazla Düşer Mi?

ETH, Bitcoin (BTC) öncülüğünde devam eden bir piyasa düzeltmesinin ardından %10 düşüşle 4.100 dolara kadar gevşedi. Zararının bir kısmını kurtaran ETH yazı hazırlandığı sırada 4.300 dolardan alıcı buluyor. Bugün yaşanan düzeltme Ethereum için daha fazla anlam ifade ediyor. Dördüncü çeyrek oluşan yükselen trend çizgisinin altına düşen fiyat, daha fazlası mümkün diyor.

EMA-50 testini yapan ETH şimdilik güçlü kaldı. Ancak baskı devam ederse başarısız bir 3.700 dolar testine şahit olabiliriz. Verilen yükselen trend çizgisi, birçok analistin aşağı yönlü bir dönüş sinyali olarak gördüğü teknik bir model olan yükselen takozun bir parçası olarak geliyor. Fiyat, birbirine yaklaşan iki trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralık içinde dalgalandığında ortaya çıkar. Aşağıdaki grafikte bu modeli görebilirsiniz.

ETH, alt trend çizgisinin altına düşer ve hacim bunu desteklerse grafikteki kama kırılacak. Bu senaryoda 3.000 doların da altında fiyatla karşılaşabiliriz.

Ethereum İçin Olumlu Senaryo

Diğer senaryoda ise grafik yükselen bir üçgen oluşturur, bu durumda fiyat 2021 sonunda 6.500 dolara kadar ulaşabilir.

ETH fiyatı 4,000 doların altındaki üçgen direncine (ayrıca yükselen kamanın alt trend çizgisine) ulaştığı için son geri çekilme biraz yorucu olabilir. Ancak bu bölgeden tepki alarak iyi senaryoyu gerçekleştirmesi de mümkündür. Kısa vadeli yatırımcıların her halükarda 4.200 ve 4.000 dolar bölgelerini yakından takip etmesi gerekir. Bitcoin fiyat hareketlerine bağlı olarak ETH fiyatı volatilitesini koruyacak. Son 6 saattir BTC, kritik bölge olan 60.000’i korumak için çabalıyor. Ethereum (ETH) gün içinde 4.100 dolara kadar gevşedi, ancak Bitcoin ile uyumlu şekilde yeniden 4.300 dolara ulaştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar