X

Ethereum, Düşük Riskli Alım Bölgesine Girdi: Bu Metrik Fırsat Bölgesini İşaret Ediyor!

MVRV göstergesi Ethereum için neredeyse iki aydır ilk kez kaydedilen indirim bölgesine giriş yaptı.
15:35
18 Kasım 2021

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, bazı kripto para yatırımcıları piyasadaki düşüşün ardından kayıplar yaşarken henüz herhangi bir pozisyonu bulunmayan katılımcılar, varlıkları fırsat bölgesindeyken değerlendiriyor. Düşük riskli alım alanı nedir?

Düşük Riskli Alım Bölgesi Nedir? Ethereum İçin Ne İfade Ediyor?

Bazı durumlarda piyasa, varlıkların zirve yaptığı dönemlere kıyasla giriş için uygun koşullar sağlar. Alım veya satım bölgesinin riski, bir varlığın toplam piyasa değerinin gerçekleşen değerine bölünmesiyle hesaplanan MVRV oranı ile belirlenir. Bu gösterge, bir varlığın ne kadar alınıp satıldığını ve indirimli olarak işlem görüp görmediğini belirler.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MVRV göstergesi Ethereum için neredeyse iki aydır ilk kez kaydedilen indirim bölgesine giriş yaptı. Buna göre şu anda giriş yapmanın daha az riskli olabileceği belirlendi. Ancak elde edilen veriler farklı şekillerde değerlendirilebilir. MVRV oranı, diğer herhangi bir gösterge gibi çeşitli girdilerle kullanılabilir ve bu durumda kısa vadeli verilere dayanarak piyasasnın durumunu gösterecek şekilde ayarlanır. Aynı göstergenin uzun vadeli görünümü ise Ethereum piyasa değerini hala aşırı seviyede olduğunu ve düşük risk bölgesine girmek için %40 düzeltme görmesi gerektiğini gösteriyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4.209 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. MVRV göstergesinin yanı sıra uzmanlara göre diğer zincir üstü metrikler oldukça sağlıklı. Kurumsal akım, zincir içi iyileştirmeler, ETH 2.0 yolculuğu ve birçok veri Ethereum adına olumlu sinyaller veriyor.

Lider Bitcoin takibini sürdüren Ethereum, 8 gün önce 4.859 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Hafta başından bu yana düşüş trendinde gezinen ETH, 4.000 dolarlık kritik seviyeyi savunarak önemli bir seansa imza attı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar