X


Ethereum Cüzdanı Artık IOS’ta

23:29
6 Haziran 2016

Ethereum Cüzdanı Artık IOS’ta

KryptoKit’in çıkardığı bitcoin/ether cüzdanı Jaxx, Apple’ın onay vermesiyle birlikte artık iOS Apple Store’da. Cüzdan aynı zamanda iOS’daki ilk mobil ether cüzdanı olma özelliğini taşıyor.

screen322x572Ethereum’un smart contract platformunun para birimi olan Ether ilk başlarda harcama amaçlı olarak üretilmese de son zamanlarda bitcoin’in büyük bir rakibi konumuna gelmiş durumda.

Ether’in değeri 2015 Ekim ayında 0.42 dolar civarında iken şu sıralar 14 dolar seviyelerinde geziniyor.

Aynı zamanda tarayıcılardan erişilebilir bitcoin cüzdanı RushWallet’ı geliştirmek için çalışan KryptoKit ekibi iOS’a koyacakları cüzdanın yalnızca temel özelliklerinin olacağı; gelişmiş özelliklerin ise zamanla ekleneceğini duyurdu.

Ekibin uğraşması gereken bir başka mesele ise son günlerde Jaxx.io ve RushWallet.com sitelerine yapılan DDoS saldırıları.

Korsanlar KryptoKit’ten kurtarma parası istese de ne kullanıcılardan ne de siteden hiçbir para çalma girişiminde bulunmadı.

Cüzdanın şu anki iOS sürümü diğer platformlardaki beta sürümleriyle aynı fonksiyonu görse de tekliflere oy verme gibi seçeneklerin de olduğu tam özellikli DAO entegrasyonunun bir hafta içinde tamamlanıp cüzdana ekleneceği açıklandı.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar