X

Ethereum Analistleri Endişeli

Ethereum’da gerçekleşen birçok olumlu gelişmeye rağmen analistler ETH konusunda hala endişeli...
13:00
5 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerde bütün gözler Bitcoin’in üzerinde olsa da Ethereum (ETH) son günlerde birçok olumlu gelişmeye imza attı.

Binanace’in Hamlesi

Geçtiğimiz günlerde Binance Tether (USDT) stoğunu, Bitcoin Blockchaini temelli Omni’den Ethereum Blockchain’ine taşıyacağını açıkladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) borsadaki kullanıcılara geçen ay yaptığı açıklamalarda, Ethereum Blockchaini üzerindeki Tether miktarının Omni Blockchain’inde olan Tether miktarından fazla olacağını ifade etmişti. Ayrıca bunun eskisinden daha iyi olacağını da belirtmişti.

Ethereumworldnews’in haberine göre bu durum yatırımcıların, hız açısından Omni yerine Ethereum sistemini tercih etmeye başladıklarını gösteriyor. Ancak bazı yatırımcılar, bunun stablecoin kullanımı için doğru olmadığını düşünüyor.

Öte yandan USDT’nin Binance’de Ethereum Blockchain’ina taşınması, ağın işlem hacmini doğal olarak arttıracak. Bu da Ethereum açısından oldukça önemli bir adım.

Ayrıca daha önce de açıklandığı gibi bir Ethereum ağ güncellemesi olan ve “Beacon Chain” olarak adlandırılan Phase Zero of Serenity geçtiğimiz haftalarda “dondurulmuştu”. Ancak kar amacı gütmeyen Ethereum Vakfı’nın önde gelen geliştiricilerinden Danny Ryan Pazartesi günü Phase Zero of Serenity’nin şartlarını yayınladı. Bu da yükseltmedeki değişikliklerin çoğunun tamamlandığını gösteriyor. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Ama Her Şey Yolunda Değil

Tüm bu gelişmelere rağmen her şey muhteşem değil. Geçtiğimiz günlerde Next Web’de paylaşılan bir haber, Ethereum kullanıcı sayısı artış oranlarının EOS ve Tron tarafından gölgelendiğini ortaya koydu. Bunun yanında kripto analiz sitesi Dapp’ten gelen veriler, Ethereum ağındaki aktif kullanıcı sayısının hem EOS hem Tron’un aktif kullanıcı sayısından %20 daha az olduğunu gösteriyor.

Analistlerin endişelendiği tek noktalar bunlar değil. Teknik analist Squeezy Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Ethereum’un aşağı yönlü bir üçgenin ucunda uçurumdan atlamanın eşiğinde olduğunu” ifade etti. Squeezy’e göre Ethereum’un grafiğinde birkaç düşük seviye ve başarısız aralık var…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar