reklamı kapat

Ethereum 2.0 İçin Son Adım da Resmen Atıldı

Ethereum 2.0 test ağı Spadina'dan iyi haber var.
15:27
29 Eylül 2020

Ethereum (ETH) ağının yaşadığı ölçeklenebilirlik ve ağ tıkanıklığı sorununu çözeceğine inanılan Ethereum 2.0 güncellemesi için geliştiricilerin son sürat çalışmaya devam ettiği görülüyor. Bundan kısa süre önce yayınlanan Medalla test ağından sonra şimdi de Ethereum 2.0 öncesindeki son test ağı Spadina’nın yayınlandığı açıklandı.

Spadina, bir süre boyunca Medalla test ağı ile beraber çalışacak ve ana ağ tam anlamıyla hazır olana kadar bunun üzerinde denemeler yapılacak. Spadina’nın şu an için ilk aşamada üç gün sorunsuz çalışması bekleniyor. ETH 2.0 geliştiricisi Danny Ryan konu hakkında yaptığı açıklamada para yatırma ve Genesis bloğunu oluşturma gibi riskli eylemlerin önce test ağında deneneceğini belirtti.

Ethereum 2.0 Spadina Test Ağı Yayınlandı

Ryan’a göre her şey yolunda giderse bu yılın sonlarına doğru Ethereum 2.0 için ana ağa geçiş için düğmeye basılacak ve her şey yatırımcıların istediği gibi ilerleyecek. Ethereum 2.0’nin blockchain ağının sorunsuz, uzun süre, güvenli ve merkeziyetsiz çalışması için yayınlanacağı da geliştirici tarafından vurgulandı. ETH 2.0 ana ağının ilk ayağının bu sene hayata geçirilmesi planlansa da bütün bu sürecin 2021 yılının sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise bu test ağı haberinden pek fazla etkilenmedi. ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 358 dolardan işlem görüyor ve ETH 2.0 gelene kadar bu seviyelerde kalabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.