Eski ConsenSys Yöneticisi Dusk Network’e Katıldı!

ConsenSys önemli yöneticilerinden birisi olan Kaviga Gupta'yı da kaybetti.
13:00
1 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum tabanlı merkeziyetsiz uygulama stüdyosu olarak bilinen ve Ethereum (ETH) kurucu ortaklarından Joseph Lubin‘in hayata geçirdiği ConsenSys kan kaybetmeye devam ediyor. ConsenSys özellikle 2018 yılında yaşanan ayı piyasasında ciddi bir çalışan çıkarma yoluna gitmiş ve bu esnada yöneticilerinden de önemli isimleri kaybetmişti.

ConsenSys’nin kaybettiği en güncel isim ise firmanın risk sermayesi kolunun başkanı Kavita Gupta oldu. Gupta, adını yeni duyurmaya başlayan menkul kıymet token projesi Dusk Network ile çalışmaya başladığını açıkladı. The Block’un yayınladığı ek detaylara göre Gupta’nın katıldığı Amsterdam merkezli Dusk Network şirketlere kendi hisselerini tokenleştirme konusunda yardımcı olmakta.

Dusk Network kurucu ortaklarından Mels Dees konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin aynı zamanda regüle edilen bir Avrupa menkul kıymet borsası ile de beraber çalıştıklarını ve önemli bir kripto para borsası ile de ortaklık imzaladıklarını ifade etti.

Menkul Kıymet Tokenleri Artışa Geçti

Daha önce HSBC, McKinsey, Dünya Bankası gibi önemli kurumlarda çalışan Gupta, Menkul Kıymet Arazı (STO) olarak bilinen yeni fon toplama yönteminin geleceğin yeni trendi olduğunu ifade etti. The Block’un haberine göre STO’lar özellikle ICO’ların bitmesinden sonra birçok şirkete hem kontrolü sağlama hem de daha az hisse satarak sermaye toplama imkanı sunuyor.

Gupta açıklamasının devamında STO’ların kripto para sektörünün yeni ‘umut vaat eden gelişmesi’ olduğunu da ifade etti.

Menkul kıymet token’leri hakkında daha fazla bilgiyi konu hakkında detaylı haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.