X


ErisX Kullanıcıları Artık Etale’in İşlem Çözümlerine Erişebiliyor

Wall Street destekli borsa, kurumsal yatırımcılarına daha kolay kullanım sunmak için adım attı...
18:00
24 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası operatörü ErisX, kurumsal yatırımcılara gerçek zamanlı piyasa verilerine ve işlem çözümlerine erişim sağlama imkanı tanımak için yazılım sağlayıcısı Etale ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

ErisX ve Etale

Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre, Wall Street destekli kripto para borsasının kullanıcıları artık Etale’in işlem hizmetlerinden yararlanabilecek. Yapılan açıklamalarda bu yeni ortaklık sayesinde ErisX kullanıcıları Etale tarafından sağlanan gerçek zamanlı piyasa verilerini görüntülemenin yanı sıra, Etale’in makine öğrenimi tabanlı algoritmalarını kullanarak hesap bakiyelerini de yönetebilecek. Bunun yanında Coinbase Pro, Gemini ve itBit’in Etale’nin kullanıcılarına sunduğu biliniyor.

Öte yandan Etale, ErisX’in kurumsal yatırımcılara sunduğu deneyimi ve yüksek uyum standartlarını kendi işlem çözümleri sayesinde geliştirebileceğine inanıyor. Dolayısıyla ErisX, Etale sayesinde kurumsal yatırımcılar için daha kullanışlı hale gelecek.

ErisX’in Lisansları

Etale CEO’su Matthew Cushman konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “ErisX ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz ve borsanın dijital varlık alanında yatırımcılar için çıtayı belirlediklerine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Kurumsal yatırımcılar için tanıdık altyapısı, spot ve düzenlenmiş vadeli işlemler için bir platform olmanın yanı sıra piyasa bütünlüğünü korumaya yardımcı olacak devlet ve hükümet lisansları ErisX’i cazip bir piyasa haline getiriyor.

Bunların yanında 2018 yılında kurulan ErisX, bir dizi yüksek profilli Wall Street firmasından destek aldı. Ayrıca Nisan ayında borsa spot işlem platformunu başlattı ve Castle Island ve Dragonfly Capital Partners gibi yatırımcılardan B Serisi fonlama turunda 20 milyon dolar yatırım topladı. Bunun yanında daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi borsa, Aralık ayında kripto para vadeli işlemlerini başlatmıştı.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar